Szef dyplomacji Białorusi… chwali Morawieckiego za wystąpienie w PE

Szef białoruskiego MSZ Władimir Makiej skomentował w mediach społecznościowych wystąpienie Mateusza Morawieckiego w Parlamencie Europejskim. Co ciekawe poparł i pochwalił polskiego premiera.

Nie ma się co łudzić – relacje na linii Warszawa-Mińsk nigdy nie były tak chłodne. Dlatego tym bardziej zadziwia wpis Władimira Makieja, białoruskiego szefa dyplomacji, który podsumował udział Mateusza Morawieckiego w debacie w PE.

Makiej zaproponował czytelnikom test: nie opisując, o kogo chodzi i przywołując jego wypowiedzi, mieli odgadnąć o kim mowa. Napisał: „Niestety wciąż słyszymy o podziale na lepszych i gorszych. Zbyt często mamy do czynienia z podwójnymi standardami w Europie” oraz „zasady gry powinny być takie same dla wszystkich. Niedopuszczalne jest narzucanie innym swoich decyzji bez podstawy prawnej. Dlatego szczególnie niedopuszczalne jest używanie języka szantażu finansowego”.

Oczywiście w Polsce doskonale wiemy, że owe wypowiedzi należą do premiera Mateusza Morawieckiego, które padły w Parlamencie Europejskim podczas debaty na temat łamania zasad praworządności przez polski rząd.

„Te opinie słowo w słowo powtarza istotę wielu wypowiedzi przywódców Białorusi i prezydenta Łukaszenki osobiście oskarżonego o 'autorytaryzm’, a nawet 'dyktaturę’. Są oczywiście kontrowersyjne momenty, ale ogólnie szczerze wspieram pana Morawieckiego w jego słusznym gniewie przeciwko szantażowi cywilizacyjnemu i przymusowi gospodarczemu” – podsumował Władimi Makiej.

Źródło: Facebook.com

Zdjęcie: Wikimedia.commons.org / Nina Zambrano Díaz/Cancillería del Ekwador / CC-BY-SA-2,0

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Kluby fitness w Rosji chcą 50-proc. obniżki czynszów

niedz. paź 24 , 2021
Ze względu na trudną sytuację wynikająca z pandemii koronawirusa najwięksi przedstawiciele branży fitness w Rosji zwrócili się do wynajmujących o obniżenie czynszów o 50 proc. do końca 2021 roku. „Związek Operatorów Fitness i najwięksi gracze z branży wzywają całą społeczność wynajmujących, niezależnie od regionu i formy własności, do rozpoczęcia negocjacji […]