Macron gotowy na negocjacje z Putinem nt. sytuacji w Donbasie

W następstwie spotkania z przywódcami Ukrainy i Niemiec, prezydent Francji zamierza przeprowadzić rozmowę z Władimirem Putinem.

W komunikacie Pałacu Elizejskiego, który podsumowywał piątkowe konsultacje z ukraińskim prezydentem Wołodymyrem Zełeńskim, Emmanuel Macron potwierdził zaangażowanie Francji w celu utrzymania jedności i suwerenności Ukrainy oraz wyraził nadzieję na przestrzeganie tzw. porozumień mińskich i wypracowanie trwałego rozwiązania politycznego.

Zobacz także: Zełeński: Ukraina powinna być członkiem Unii Europejskiej i NATO

Jako podano w komunikacie, ,,podczas konferencji prezydent Republiki Francji i Prezydent Zełenski rozmawiali także z kanclerzem Niemiec Angelą Merkel. Wspólnie zauważyli, że konkluzje szczytu w Paryżu, które odbył się 9 grudnia 2019 roku, pozostają w pełni aktualne i wymagają od Rosji zaangażowania z Ukrainą w celu ułatwienia ich realizacji. Prezydent Republiki wkrótce omówi tę sprawę z prezydentem Putinem.”

Źródło: RIA Nowosti
Zdjęcie: Jacques Paquier/Flickr

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Czechy wydalą rosyjskich dyplomatów pod zarzutem szpiegostwa. Mogli mieć związek z wybuchem z 2014 roku

niedz. kwiecień 18 , 2021
,,Osiemnastu pracowników ambasady Rosji ma opuścić nasz kraj w ciągu 48 godzin” – ogłosił minister spraw wewnętrznych Jan Hamáček podczas konferencji prasowej w sobotę. Jak natomiast oświadczył premier Andrej Babiš, decyzja wynikała z dostarczonych przez czeskie agencje wywiadowcze wystarczających dowodów na udział rosyjskiego wywiadu wojskowego w wybuchu 50 ton amunicji […]