Łukaszenko prze w kierunku integracji Białorusi z Rosją. Padł termin

Aleksander Łukaszenko poinformował w środę, że podczas spotkania z Władimirem Putinem 9 września zostaną zatwierdzone umowy integracyjne Białorusi i Rosji.

– W najbliższym czasie zostaną nam dostarczone z Federacji Rosyjskiej dziesiątki samolotów, dziesiątki śmigłowców i najważniejsze elementy obrony powietrznej. Może nawet system rakietowy S-400 – oznajmił w środę Aleksander Łukaszenko.

Prezydent Białorusi poinformował też, że możliwe, że już podczas jego spotkania z prezydentem Rosji Władimirem Putinem 9 września zostaną zatwierdzone umowy dotyczące integracji obu krajów.

– Jeśli w końcu 9 września dojdziemy do porozumienia z prezydentem Rosji, to 10-11 września rządy spotkają się, rozpatrzą i przyjmą te programy. A potem zatwierdzimy je w Najwyższej Radzie Państwa – dodał Łukaszenko.

Źródło: BelTA

Zdjęcie: Kremlin.ru

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Wizyta Zełenskiego w USA. Prezydent Ukrainy o spotkaniu z Joe Bidenem

pon. wrz. 6 , 2021
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski podkreślił, że ​​jego spotkanie z prezydentem Stanów Zjednoczonych Joe Bidenem odbyło się w produktywnej i konstruktywnej atmosferze, a obie strony są zainteresowane owocnym dialogiem. – Nie wiem, czy była chemia. Jednak fakt, że spotkanie trwało dwie godziny zamiast godziny, pokazuje, że strony są zainteresowane dialogiem i wynikiem […]