Łukaszenka zrzuca winę na Polskę za kryzys z uchodźcami na granicy z Białorusią

Alaksandr Łukaszenka odwraca kota ogonem i mówi, że to Polska stoi za obecną sytuacją uchodźców na granicy z Białorusią w Usnarzu Górnym.

– Co zrobili Polacy? Wyłapali około 50 osób na terytorium Polski. To osoby, które kierowały się do Niemiec, dokąd ich wezwała Mutter Merkel. I grożąc bronią, strzelając nad głowami, wypchnęli ich na granicę z Białorusią. Oni oczywiście zdążali do Niemiec, oni nie chcą iść na Białoruś – oświadczył Alaksandr Łukaszenka podczas wideoszczytu liderów Organizacji Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym poświęconego sytuacji w Afganistanie.

Czytaj również: MSWiA: Działania polskich służb na granicy polsko-białoruskiej

– W ten sposób Polska urządziła konflikt graniczny, naruszając granicę państwową Białorusi – dodał Łukaszenka.

Przypomnijmy, że od kilku tygodni Białoruś urządza wojnę hybrydową sprowadzając do swojego kraju uchodźców z Iraku oraz Afganistanu i przerzucając ich za granicę z Polską.

Codziennie funkcjonariusze polskiej straży granicznej zatrzymywali lub zawracali grupy migrantów, które próbowały nielegalnie przekroczyć granice kraju.

Nie udało się to grupie ponad 50 migrantów z Afganistanu i Iraku w okolicach Usnarza Górnego, gdzie obecnie przetrzymywana jest ona po białoruskiej stronie granicy przez siły Łukaszenki.

Przejścia na polską stronę pilnują żołnierze i funkcjonariusze SG.

Źródło i zdjęcie: BiełTA

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Rosjanie po raz szósty zorganizowali Międzynarodowe Igrzyska Wojskowe

wt. sierpień 24 , 2021
Ministerstwo Obrony Rosji poinformowało, że w poniedziałek wystartowały szóste Międzynarodowe Igrzyska Wojskowe. Na ceremonii otwarcia pojawił się prezydent Rosji, Władimir Putin. Od 2015 roku w Rosji organizowany jest turniej International Army Games, czyli Międzynarodowe Igrzyska Wojskowe. Ich gospodarzem jest tamtejsze MON. – W tym roku w ramach IMTF Army-2021 uczestniczy […]