Łukaszenka w szpitalu? rzeczniczka: „Niedoczekanie wasze!”

W mediach społecznościowych zawrzało. Pogłoski o tym, że Prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenka trafił do szpitala spotkały się jednak ze zdecydowanym dementi.

Kanał na Telegramie Kompromat Białoruś opublikował wczoraj krótką notkę, która zelektryzowała użytkowników mediów społecznościowych. „Aleksander Łukaszenka hospitalizowany. Atak nadciśnienia.” – czytamy w komunikacie.

Na innych kanałach można było przeczytać, że pogorszenie samopoczucia nastąpiło godzinę po spotkaniu Łukaszenki z premierem Rosji – Michaiłem Miszustinem w trakcie szczytu Euroazjatyckiej Unii Gospodarczej. Rozmowa miała miejsce w piątek 17 lipca i dotyczyła przede wszystkim kwestii gospodarczych, a także nadchodzących wyborów prezydenckich i sytuacji epidemicznej.

W rozmowie z RIA Nowosti, rzeczniczka Prezydenta Białorusi Natalia Ejsmont, zdementowała krążące pogłoski. Sprawę skomentowała krótko „Tradycyjnie: niedoczekanie wasze”. Stan zdrowia prezydenta Białorusi jest tematem wielu plotek i domysłów, jednak nigdy nie jest oficjalnie komentowany. Kilka miesięcy temu pojawiło się doniesienie o rzekomej ciężkiej chorobie Łukaszenki, na którą ma się leczyć w luksusowej klinice Burjeel Hospital w Abu Dabi. Pogłoski nie zostały potwierdzone.

Źródło: RBK
Zdjęcie: Wikimedia Commons

Zobacz także:

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Cichanouska tworzy koalicję. Mocne słowa w reżimowym radiu

pon Lip 20 , 2020
Sztaby trojga pretendentów do fotela prezydenta Białorusi łączą siły. Wiktar Babaryka i Waleryj Cepkała nie zostali dopuszczeni do wyborów i wesprą jedyną przedstawicielkę opozycji, która pozostała w grze. Jest nią Swietłana Cichanouska, która nie ma zamiaru ważyć słów głośno mówi o nadużyciach Łukaszenki. W czwartek 16 lipca sztaby opozycyjnych kandydatów […]