Łukaszenka kolejny raz atakuje organizacje pozarządowe

Aleksandr Łukaszenka spotkał się przed weekendem z przedstawicielami władz lokalnych. Prezydent Białorusi stwierdził podczas spotkania, że to organizacje pozarządowe destabilizują kraj.

– Kończymy systemowe działania w ramach uporządkowania pola informacyjnego. Ważne jest to, że nie walczymy z odmiennością opinii, ależ skąd. Jeśli zniszczy się inne punkty widzenia – kraj przepadnie. Po prostu wolność słowa, której bronimy, dzisiaj przerodziła się w działalność ekstremistyczną – powiedział Aleksandr Łukaszenka podczas spotkania z samorządowcami.

Podkreślił, że władza w Białorusi „adekwatnie reaguje na krytykę”, ale nie pozwoli na „wzywanie do buntów i krwawych porachunków”.

Zobacz także: Swiatłana Cichanouska spotkała się z prezydentem USA Joe Bidenem

Jego zdaniem odpowiedzialne za destabilizację kraju są… organizacje pozarządowe, którym już wcześniej zarzucał „pranie mózgów”. – Pod przykrywką działalności charytatywnej NGO wykonują cudze zamówienia polityczne – stwierdził w piątek.

– Za każdą strukturą stoją dziesiątki i setki aktywistów, tysiące ludzi, którzy znajdują się pod ich wpływem. De facto powstał prawny instrument działalności destrukcyjnej zagranicznych koordynatorów, którzy dobierali i szkolili kadry – grzmiał Łukaszenko.

Według niego członkowie organizacji pozarządowych są finansowani przez zagranicę i są przeszkoleni, żeby jednoczyć ludzi, którzy mają protestować.

Źródło: Oficjalna strona prezydenta Białorusi

Zdjęcie: Wikimedia Commons

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Białoruską atletkę Kryscinę Cimanouskają starają się wywieźć z Tokio

niedz. sie 1 , 2021
Lekkoatletka  Kryscina Cimanouskaja jest pod przymusem wywożona z Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Poinformował o tym na Telegramie Białoruska Fundacja Sportowej Solidarności. Według informacji przekazanej przez organizację sportsmenka jest pod przymusem wywożona z Igrzysk Olimpijskich. Przedstawiciele białoruskiej reprezentacji na igrzyskach kupił jej bilet na samolot i zawiózł z rzeczami na lotnisko. Cimanouskaja […]
Kryscina Cimanouskaja startowała w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w biegu na 100 metrów