Putin rozmawiał z Łukaszenką. Zjednoczenie krajów będzie, ale jeszcze nie teraz

Aleksander Łukaszenka spotkał się w czwartek w Moskwie z Władimirem Putinem. Obaj przywódcy ogłosili, że jeszcze w tym roku spotkają się, żeby przypieczętować formalnie zjednoczenie Białorusi i Rosji. Sęk w tym, że mieli to zrobić teraz.

Władimir Putin powiedział, że Rosja i Białoruś zmierzają w kierunku wspólnej polityki przemysłowej. Rosyjski przywódca zaznaczył, że możliwe jest osiągnięcie porozumienia w sprawie realizacji wspólnej polityki makroekonomicznej, integracji systemów płatniczych, pogłębienia współpracy w zakresie bezpieczeństwa informacyjnego, celnego, podatkowego, energetycznego i innych.

Putin zapowiedział także podpisanie dokumentów o jednolitych rynkach energetycznych Rosji i Białorusi do 1 grudnia 2023 roku.

Rosja i Białoruś uzgodniły wszystkie 28 programów związkowych obu państw. Według Putina przed końcem roku odbędzie się posiedzenie Najwyższej Rady Państwowej Państwa Związkowego Rosji i Białorusi, na którym planowane jest zatwierdzenie programów związkowych.

– Dzięki integracji obu krajów obywatele Rosji i Białorusi otrzymają równe prawa i szanse w sferze gospodarczej i społecznej w ramach Państwa Związkowego. Ponadto zostaną stworzone warunki do poprawy ich standardu życia – powiedział rosyjski prezydent.

– Do końca jesieni Mińsk odwiedzi sam Putin, ale nie ma jeszcze dokładnej daty – powiedział później  sekretarz prasowy prezydenta Rosji Dmitrij Pieskow.

Źródło i zdjęcie: Kremlin.ru

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Ukraina planuje kolejny krok w walce z plastikiem

pt. wrz 10 , 2021
Ukraina chce zakazać niektórych wyrobów plastikowych. Planowany jest zakaz produkcji i importu części produktów plastikowych do Ukrainy.  Na Ukrainie chcą wprowadzić zakaz plastikowych naczyń, higienicznych wacików i słomek do napojów. Poinformował o tym minister środowiska i zasobów naturalnych Roman Abramowski.  Czytaj również: Ukraina chce zakazać sprzedaży alkoholu i papierosów w […]