Łukaszenka ogłosił nowe święto na Białorusi. Uczci atak ZSRR na Polskę

Dzień Jedności Narodowej, to nowe święto, które ustanowił w poniedziałek dekretem prezydent Białorusi, Aleksandr Łukaszenka. Będzie ono obchodzone 17 września i uczci ono… atak ZSRR na Polskę.

Dzień Jedności Narodowej nie będzie dniem wolnym od pracy, ale upamiętni, zdaniem Aleksandra Łukaszenki, ważną datę w dziejach Białorusi 17 września 1939 roku i atak ZSRR na Polskę.

„Data ta symbolizuje przywrócenie sprawiedliwości historycznej i zjednoczenie narodu białoruskiego, który został przymusowo podzielony w 1921 r. zgodnie z traktatem ryskim. To szczególna data w historii narodu białoruskiego” – czytamy w specjalnym komunikacie na stronie prezydenta Białorusi.

Możemy się z niego dowiedzieć także, że „zjednoczenie narodu białoruskiego w 1939 r. pomogło temu krajowi zwyciężyć w Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej, zająć należne mu miejsce w społeczności międzynarodowej i stać się jednym z państw-założycieli Organizacji Narodów Zjednoczonych”.

Źródło i zdjęcie: Oficjalna strona prezydenta Białorusi

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Biden rozmawiał z Zełenskim. Ustalili termin spotkania w Białym Domu

wt Cze 8 , 2021
Prezydent USA Joe Biden odbył w poniedziałek rozmowę telefoniczną z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim. Obaj przywódcy ustalili, że spotkają się w cztery oczy w Białym Domu już wkrótce. „Dziękuję prezydentowi Joe Bidenowi za zaproszenie mnie podczas naszej rozmowy telefonicznej do Białego Domu w lipcu. Nie mogę się doczekać tego spotkania, […]