Łukaszenka ogłosił nowe święto na Białorusi. Uczci atak ZSRR na Polskę

1

Dzień Jedności Narodowej, to nowe święto, które ustanowił w poniedziałek dekretem prezydent Białorusi, Aleksandr Łukaszenka. Będzie ono obchodzone 17 września i uczci ono… atak ZSRR na Polskę.

Dzień Jedności Narodowej nie będzie dniem wolnym od pracy, ale upamiętni, zdaniem Aleksandra Łukaszenki, ważną datę w dziejach Białorusi 17 września 1939 roku i atak ZSRR na Polskę.

„Data ta symbolizuje przywrócenie sprawiedliwości historycznej i zjednoczenie narodu białoruskiego, który został przymusowo podzielony w 1921 r. zgodnie z traktatem ryskim. To szczególna data w historii narodu białoruskiego” – czytamy w specjalnym komunikacie na stronie prezydenta Białorusi.

Możemy się z niego dowiedzieć także, że „zjednoczenie narodu białoruskiego w 1939 r. pomogło temu krajowi zwyciężyć w Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej, zająć należne mu miejsce w społeczności międzynarodowej i stać się jednym z państw-założycieli Organizacji Narodów Zjednoczonych”.

Źródło i zdjęcie: Oficjalna strona prezydenta Białorusi

One thought on “Łukaszenka ogłosił nowe święto na Białorusi. Uczci atak ZSRR na Polskę

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Biden rozmawiał z Zełenskim. Ustalili termin spotkania w Białym Domu

wt. cze 8 , 2021
Prezydent USA Joe Biden odbył w poniedziałek rozmowę telefoniczną z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim. Obaj przywódcy ustalili, że spotkają się w cztery oczy w Białym Domu już wkrótce. „Dziękuję prezydentowi Joe Bidenowi za zaproszenie mnie podczas naszej rozmowy telefonicznej do Białego Domu w lipcu. Nie mogę się doczekać tego spotkania, […]