Łukaszenka chce stworzyć nowy „Związek Radziecki” z Putinem

13 grudnia Aleksander Łukaszenko niespodziewanie ogłosił, że dąży do zawarcia sojuszu z Władimirem Putinem. 

Oprócz tego w nowym związku Białorusi i Rosji on i przywódca Kremla Władimir Putin uwzględnią wszystkie błędy Unii Europejskiej i pozostawią wszystkie pozytywy Związku Sowieckiego.

Łukaszenka nie sprecyzował, kiedy powstanie związek.

„Ten związek będzie bardziej zaawansowany i stabilniejszy. Po pierwsze dlatego, że bierzemy pod uwagę wszystkie błędy Unii Europejskiej, aby ich nie powtarzać, a wykorzystamy doświadczenie, pozytywne doświadczenie. A po drugie dlatego, że opuściliśmy jedno państwo – Związek Radziecki i tam już wiele rzeczy próbowaliśmy. Wiemy, co musimy zostawić z sowieckiej przeszłości, a czego nie będziemy potrzebować w przyszłości. Nie wyznaczamy żadnych terminów na 25, 30 ani żaden inny rok. Pójdziemy krok po kroku, rozwiązując problemy” – powiedział Aleksander Łukaszenko.

Według przywódcy Kremla Władimira Putina upadek ZSRR był dla niego tragedią i „rozpadem historycznej Rosji”. „W końcu, czym jest upadek Związku Radzieckiego? To upadek historycznej Rosji zwanej Związkiem Radzieckim… Staliśmy się zupełnie innym krajem. A to, co zostało zdobyte przez tysiąc lat, zostało w dużej mierze stracone”,- powiedział niedawno rosyjski przywódca.

Zastępca sekretarza stanu USA ds. politycznych Victoria Nuland powiedziała, że ​​przywódca Kremla chce przejść do historii, odbudowując Związek Radziecki. To jej zdaniem przeznaczenie Putina.

„Istnieją obawy, że Putin stara się odtworzyć Związek Radziecki jako swoje dziedzictwo. A potem, kto wie, czy jego apetyt zostanie zaspokojony, czy zdecyduje się pójść dalej” – powiedziała Nuland.

Dodała, że ​​Putin nie docenił Stanów Zjednoczonych i Unii Europejskiej, które są gotowe przeciwstawić się jego agresji.

Źródło: УП

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Polska eurodeputowana nie wytrzymała: Wara od Ukrainy!

śr. gru 15 , 2021
We wtorek w PE odbyła się debata na temat Ukrainy. Jedną z prelegentek była europosłanka PiS Anna Fotyga, która wyraziła stanowczą opinię na ten temat. We wtorek Parlament Europejski debatował nad kwestią obecności wojsk Rosji na granicy z Ukrainą. Głos w tej sprawie zabierali europarlamentarzyści wszystkich frakcji. Jeden z nich […]
%d bloggers like this: