Łotwa i Estonia otworzyły się na turystów z Ukrainy

Łotwa i Estonia otworzyły granice dla obywateli Ukrainy dla wszystkich rodzajów podróżnych, w tym turystów. To kolejne kraje znoszące ograniczenia dla Ukraińców.

Turyści oraz inni podróżni z Ukrainy mogą łatwiej wjechać do kolejnych dwóch krajów UE. Zgodnie z zaleceniami Rady Unii Europejskiej państwa członkowskie powinny znosić ograniczenia dla przybywających z Ukrainy. Kraj ten został sklasyfikowany jako państwo o niskim poziomie ryzyka infekcji COVID-19.

Aby wjechać na Łotwę, należy dostarczyć negatywny wynik testu PCR na COVID-19 nie później niż 72 godziny przed przekroczeniem granicy lub test antygenowy nie wcześniej niż 48 godzin przed przekroczeniem granicy. Takie osoby nie podlegają 10-dniowej kwarantannie.

Łotwa uznaje tylko szczepionki zatwierdzone w UE – Vaxzevria/AstraZeneca, Comirnaty/Pfizer, Moderna, Janssen (preparat Johnson&Johnson).

Przed przybyciem na Łotwę niezbędnym wymogiem jest wypełnienie ankiety na stronie covidpass.lv nie wcześniej niż dwa dni przed przyjazdem do kraju.

Do wjazdu do Estonii nie jest wymagany test PCR, nie ma też żadnych wymagań dotyczących samoizolacji lub testów na przekraczaniu granicy. Takie informacje są zamieszczane na rządowej stronie internetowej.

Ukraińskie MSZ informuje, że do Estonii można wjechać w dowolnym celu w okresie od 19 do 25 lipca. Wynika to z faktu, że władze estońskie co tydzień dokonują przeglądu wskaźników w krajach i odpowiednio przedłużają lub nie odnawiają pozwolenia na wjazd.

Przypomnijmy, Belgia otworzyła się na przybywających z Ukrainy zgodnie z zaleceniem Rady UE.

Źródło: УП

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Na Ukrainie rozpoczęły się manewry wojskowe „Trzy miecze”

pon Lip 19 , 2021
W obwodzie lwowskim rozpoczęły się międzynarodowe manewry „Trzy miecze 2021”. Biorą w nich udział wojska Trójkąta Lubelskiego i USA. W szkoleniu bierze udział 1200 żołnierzy z Ukrainy, Polski, Litwy, którzy są członkami brygady litewsko-polsko-ukraińskiej im. hetmana wielkiego Konstantego Ostrogskiego oraz oddziały USA. Poinformowano, że ćwiczenia te będą miały charakter czysto […]
Polska Litwa i Ukraina biorą udział w manewrach wojskowych Trzy Miecze 2021