Białoruscy pogranicznicy wypchnęli na teren Litwy uchodźców z Iraku

1

Litwa wzmacnia swoje siły na granicy z Białorusią po incydencie, do którego doszło we wtorek – podaje MSW Litwy.

– Nie możemy tolerować tak śmiałej prowokacji, kiedy 12 białoruskich pograniczników przekroczyło dziś granicę Republiki Litewskiej. Natychmiast zareagowaliśmy na tę prowokację i podjęliśmy decyzję o dalszym zwiększaniu zdolności ochrony granicy – powiedziała we wtorek minister spraw wewnętrznych Litwy Agnė Bilotaitė, odpowiadając na dzisiejszy incydent na granicy z Białorusią.

Przypomnijmy, że w rejonie solecznickim, na odcinku zapory Gintaras Žagunis, przedstawiciele białoruskich pograniczników z tarczami i sprzętem do tłumienia zamieszek siłą zepchnęli grupę 35 migrantów z Iraku na terytorium Republiki Litewskiej i wkroczyli na terytorium Litwy. 

Wszystkie wyżej wymienione nielegalne działania białoruskich funkcjonariuszy zostały nagrane przez funkcjonariuszy Państwowej Straży Granicznej.

Informacja o naruszeniu granicy państwowej zostanie wykorzystana w prowadzonym przez Litwę śledztwie przygotowawczym, o czym poinformowano również przedstawiciela Białoruskiego Komitetu Granicznego.

To nie pierwszy podobny incydent na granicy litewsko-białoruskiej w ostatnich dniach.

Minister A. Bilotaitė zobowiązała również odpowiedzialne służby ustawowe do wzmocnienia czujności na granicy.

Źródło i zdjęcie: MSW Litwy

One thought on “Białoruscy pogranicznicy wypchnęli na teren Litwy uchodźców z Iraku

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Czy Rosja uzna jednostronnie władzę Talibów w Afganistanie? Komentarz Ławrowa

śr. sie 18 , 2021
Minister Spraw Zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow skomentował możliwość jednostronnego uznania przez Rosję władzy Talibów w Afganistanie. Siergiej Ławrow podczas swojej wizyty w Kaliningradzie został zapytany przez dziennikarza o możliwość uznania rządu talibów. Przypomnijmy, że kilka dni temu stolica Afganistanu — Kabul została zajęta przez talibów. Na ulicach panuje chaos, a […]
Siergiej Ławrow podczas konferencji prasowej w BFU w Kaliningradzie skomentował możliwość uznania rządu talibów w Afganistanie