Koronawirus w Rosji przekroczył kolejną barierę. Rekordowa liczba zgonów

2

Od trzech dni koronawirus w Rosji bije rekordy jeśli chodzi o dobową liczbę zgonów. W sobotę wyniosła ona 1075 przypadków. Z dnia na dzień przybywa tam też nowych zakażeń.

W sobotę rosyjskie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 1075 zgonach na COVID-19 w ciągu minionej doby. To trzecia tak fatalna liczba zgonów w przeciągu ostatnich trzech dni.

IV fala pandemii w Rosji osiąga swój szczyt także jeśli chodzi o liczbę nowych zakażeń. Tych wykryto w sobotę 37 678.

Niestety tak tragiczne dane wynikają z niskiego wyszczepienia się rosyjskiego społeczeństwa. Mimo że Moskwa dysponowała szczepionką na COVID-19 bardzo wcześnie, to jej obywatele nie dostali jej w wystarczających ilościach.

Działania programu szczepień w Rosji są niewystarczające. Pełni zaszczepionych na koronawirusa jest zaledwie 1/3 społeczeństwa.

W opanowaniu pandemii ma wprowadzony przez Władimira Putina okres wolny od pracy od końca października do końca pierwszego tygodnia listopada.

Źródło: AFP

Zdjęcie: YouTube.com / DW

2 thoughts on “Koronawirus w Rosji przekroczył kolejną barierę. Rekordowa liczba zgonów

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Szef dyplomacji Białorusi... chwali Morawieckiego za wystąpienie w PE

niedz. paź 24 , 2021
Szef białoruskiego MSZ Władimir Makiej skomentował w mediach społecznościowych wystąpienie Mateusza Morawieckiego w Parlamencie Europejskim. Co ciekawe poparł i pochwalił polskiego premiera. Nie ma się co łudzić – relacje na linii Warszawa-Mińsk nigdy nie były tak chłodne. Dlatego tym bardziej zadziwia wpis Władimira Makieja, białoruskiego szefa dyplomacji, który podsumował udział […]