Rośnie bilans ofiar strzelaniny w Permie

Pojawiły się nowe informacje na temat strzelaniny na Uniwersytecie w Permie. Liczba ofiar wzrosła do ośmiu.

Jak podają brytyjskie źródła bilans ofiar strzelaniny na Uniwersytecie w Permie wzrosła do ośmiu.

Według ministerstwa student otworzył ogień na terenie uczelni. Jego tożsamość została ustalona. Podczas aresztowania stawiał opór i został ranny.

W związku ze strzelaniną wszczęto postępowanie karne na podstawie artykułu o zabójstwie dwóch lub więcej osób. 

Według prokuratury regionalnej na miejsce zdarzenia wszedł prokurator Permu Pavel Bukhtoyarov. Koordynuje i kontroluje pracę organów ścigania i innych działów pracujących na miejscu zdarzenia.

Przypomnijmy, że pracownicy uniwersytetu poinformowali, że ​​około godziny 11 na teren kampusu weszła nieznana osoba z bronią i otworzyła ogień. Studenci i wykładowcy zostali poproszeni o zamknięcie sal lekcyjnych i opuszczenie kampusu, jeśli to możliwe. W popłochu uciekali przez okna.

Strzelcem jest prawdopodobnie 18-letni student Timur Bekmansurov. Wiadomo również, że przed atakiem Timur zostawił notkę na portalach społecznościowych, w którym twierdził, że jego atak nie jest atakiem terrorystycznym i nie należy do organizacji ekstremistycznych.

Źródło: TASS

Zdjęcie: Twitter.com

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Putinowska Jedna Rosja wygrała wybory do Dumy Państwowej

wt. wrz 21 , 2021
Na podstawie wyników ze 100 proc. protokołów z komisji obwodowych partia Jedna Rosja zdobyła 49,82 proc. głosów w wyborach do Dumy Państwowej. Dane opublikowano na stronie Centralnej Komisji Wyborczej Federacji Rosyjskiej. Według wstępnych wyliczeń deputowani Jednej Rosji otrzymają zgodnie z listą około 112 mandatów poselskich.  Ponadto wygrywają 198 jednomandatowych okręgów […]