,,Kto kogo przezywa, ten sam się tak nazywa”. Biden grozi Rosji, Putin odpowiada

Prezydent Rosji Władimir Putin odniósł się do ostatniej wypowiedzi Joe Bidena, który oskarżył go o ingerencję w zeszłoroczne wybory prezydenckie.

16 marca prezydent Stanów Zjednoczonych udzielił wywiadu dla telewizji ABC News. Rozmowa miała miejsce krótko po tym, jak Amerykańska Krajowa Rada Wywiadu opublikowała odtajniony raport dotyczący zagranicznych prób wpłynięcia na wyniki wyborów z 2020 roku. Jego treść potwierdza m.in. udział Kremla w kampanię dezinformacyjną w celu zwiększenia szans ówczesnego prezydenta Donalda Trumpa na reelekcję.

Podczas wywiadu Biden zapowiedział, że rosyjski przywódca ,,poniesie konsekwencje”. Dodatkowo na pytanie dziennikarza George’a Stephanopoulousa o to, czy uważa Putina za zabójcę, Amerykanin odpowiedział twierdząco.

Putin odpowiada Bidenowi

Rosyjska dyplomacja zaprzeczyła zarzutom stawianym przez amerykański wywiad oraz wezwała ambasadora w USA Anatolija Antonowa do Moskwy na konsultacje, które odbędą się 20 marca. Natomiast podczas dzisiejszej wideokonferencji z publicznością krymską i sewastopolską Putin skomentował ostre słowa Bidena:

,,(…) W historii każdego narodu, każdego państwa, jest wiele bardzo trudnych, bardzo dramatycznych i krwawych wydarzeń. Ale kiedy my oceniamy innych ludzi albo nawet kiedy oceniamy inne państwa, inne narody, to tak, jakbyśmy zawsze oglądali się w lustrze. (…) Pamiętam, jak w dzieciństwie, kiedy kłóciliśmy się na podwórku, mówiliśmy: kto kogo przezywa, ten sam się tak nazywa”.

Władimir Putin skomentował oskarżenia Joe Bidena

Oprócz tego prezydent podkreślił, że Rosja zamierza współpracować z Waszyngtonem w obszarach, w którzych ona sama jest zainteresowana i na warunkach, które uznaje za korzystne dla siebie.

Źródło: Kommersant.ru, ABC News
Fot. Zrzut ekranu z Youtube

4 thoughts on “,,Kto kogo przezywa, ten sam się tak nazywa”. Biden grozi Rosji, Putin odpowiada

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Departament handlu USA dokręca śrubę Rosji. Poszło o próbę otrucia Nawalnego

czw. marzec 18 , 2021
W środę 17 marca na stronie internetowej departamentu handlu USA pojawił się komunikat, w którym poinformowano, że Stany Zjednoczone rozszerzą restrykcje dotyczące eksportu towarów i technologii do Rosji. Amerykanie argumentują to złamaniem Konwencji o zakazie broni chemicznej przez władze Kremla. W oświadczeniu amerykańskiego resortu handlu możemy przeczytać, że wprowadzenie nowych […]
Kadr z filmu Pałac dla Putina Aleksieja Nawalnego