Kreml ocenił sytuację o uznaniu szczepionki Sputnik V w UE

Rosyjska szczepionka Sputnik V może zostać zatwierdzona w Europie nie wcześniej niż w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Sekretarz prasowy prezydenta Federacji Rosyjskiej Dmitrij Pieskow poinformował, że Unia Europejska „dawno temu” miała zarejestrować rosyjską szczepionkę przeciwko koronawirusowi „Sputnik V”, Moskwa spodziewa się, że wkrótce te prace zostaną zakończone. 

Według niego Kreml spodziewa się, że wkrótce zakończą się prace nad rejestracją rosyjskiej szczepionki w Europie, a lek otrzyma rejestrację, którą powinien był otrzymać już dawno. Jedynie formalności techniczne utrudniają rejestrację leku.

Europejska Agencja Leków (EMA) nadal mówi o braku niektórych informacji na temat szczepionki. Rosyjskie Ministerstwo Zdrowia, RDIF i inne departamenty pracują nad tym problemem.

Ministerstwo Zdrowia Rosji poinformowało, że trwa przygotowywanie dodatkowego pakietu dokumentów wymaganych do certyfikacji leku. Teraz strony dyskutują o terminach wizyty kontrolnej i programie wizyty specjalistów EMA. Zakłada się, że mogą odwiedzić Rosję do końca tego roku.

Źródło: echo.msk.ru 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Silny wiatr zrzucił ogromną część rusztowania z muru Kremla

niedz. paź 24 , 2021
Dziennikarz Echa Moskwy poinformował, że w sobotę w wyniku silnego wiatru duża część rusztowania chroniącego mur kremla została zrzucona. „Jakieś 15 minut temu zawaliła się część rusztowania na kremlowskiej Wieży Spaskiej. Był to dość imponujący kawałek. Jedna z blanek muru również zawaliła się prawie całkowicie: na ziemi leżą połamane cegły. Nie wiadomo, czy […]