Białoruski Komitet Śledczy wszczął sprawę przeciwko Cichanouskiej

Białoruski Komitet Śledczy wszczął sprawę karną przeciwko Swiatłanie Cichanouskiej i Pawłowi Latuszce. Oskarżono ich o nieuprawnione nadawanie sobie stopnia lub uprawnień urzędnika. 

Poinformował o tym

– Główny Wydział Śledczy Komitetu Śledczego Białorusi prowadzi dochodzenie w sprawie karnej z powodu przestępstwa z art. 382 Kodeksu karnego dot. nieuprawnionego nadanie tytułu lub uprawnień urzędnika – powiedział we wtorek oficjalny przedstawiciel wydziału śledczego Siergiej Kabakowicz na antenie Białoruś-1.

– Oskarżeni Swiatłana Cichanouska i Paweł Latuszko, w porozumieniu z innymi uczestnikami spisku z naruszeniem wymogów Konstytucji Białorusi, utworzyli pseudoorgany władzy państwowej oraz resorty i przedstawicielstwa Republiki Białorusi za granicą – dodał.

Według śledczych „kontynuując swoje przestępcze działania, Cichanouska i Łatuszko podjęli negocjacje z przedstawicielami obcych państw i organizacji międzynarodowych”.

Zgodnie z prawem karnym Białorusi, w tym przypadku oboje mogą zostać skazani na karę pozbawienia wolności do lat dwóch.

Zdjęcie: Służba prasowa Białego Domu/ Telegram

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Białoruś wprowadza odpowiedzialność karną za subskrybowanie „ekstremistycznych” kanałów Telegram

śr. październik 13 , 2021
Białoruś wprowadza odpowiedzialność karną dla użytkowników kanałów Telegram, które przedstawiciele reżimu samozwańczego prezydenta Aleksandra Łukaszenki postanowili uznać za „ekstremistyczne”. Białoruskie siły bezpieczeństwa poinformowały o mechanizmie ścigania ludzi za subskrybowanie kanałów na Telegramie i czatów uznanych za „ekstremistyczne”. Poinformowała o tym 13 października Dyrekcja Główna Ministerstwa ds. Zwalczania Przestępczości Zorganizowanej i […]