Komisja z WHO zbada w Rosji „Sputnika V”

1

Światowa Organizacja Zdrowia wysłała do Rosji komisję, która ma przeanalizować dane dotyczące szczepionki „Sputnik V” w ramach certyfikacji i dopuszczenia preparatu na rynek europejski.

O tym, że w Rosji pracuje już zespół WHO, poinformował w wywiadzie z agencją TASS, Hans Kluge, dyrektor europejskiego oddziału Organizacji.

– Od samego początku kontaktowałem się z władzami rosyjskimi, ponieważ stoimy przed zadaniem zatwierdzenia szczepionki. W tej chwili nasi specjaliści są w Federacji Rosyjskiej, ich misja tutaj zostanie zakończona do 4 czerwca. Potem zostanie przygotowany raport z rekomendacjami, które zostaną przeanalizowane przez WHO – powiedział.

Zobacz także: Putin wezwał Rosjan, żeby się szczepili na covid-19

Dodał, że w odniesieniu do certyfikacji Sputnika V „zdecydowanie są powody do optymizmu”. – Zarówno Europejska Agencja Leków, jak i WHO badają szczepionkę, co samo w sobie jest dobrym znakiem – stwierdził.

Pochwalił także Rosję za udostępnienie swoim rodakom kilku szczepionek równocześnie.

Źródło: TASS

Zdjęcie: Flickr.com / Marco Verch Professional Photographer 

One thought on “Komisja z WHO zbada w Rosji „Sputnika V”

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Rosyjski MSZ krytykuje Czechów i nie zgadza się na ich roszczenia

czw. cze 3 , 2021
Na stronie rosyjskiego MSZ pojawiła się oficjalna wypowiedź rzeczniczki resortu Marii Zacharowej na temat czeskich roszczeń dot. wybuchów we wsi Vrbetice. „W ostatnim czasie nadal wybrzmiewają wypowiedzi z Pragi w związku z relacjami rosyjsko-czeskimi, na które trudno znaleźć racjonalne wytłumaczenie. Ustalono już, że Rosja powinna rzekomo wypłacić miliardy dolarów odszkodowania […]