Kolumna migrantów udała się do białoruskiego przejścia granicznego z Polską

W poniedziałek rano grupa migrantów na granicy z Polską udała się do białoruskiego przejścia granicznego „Bruzgi”.

W szczególności duży konwój w towarzystwie białoruskich sił bezpieczeństwa opuścił obóz w kierunku przejścia granicznego Bruzgi-Kuznica.

W południe 15 listopada tłum około 2000 migrantów zbliżył się do przejścia granicznego Bruzgi-Kuznitsa na granicy białorusko-polskiej. Tłum otoczył punkt kontrolny i domaga się wpuszczenia ich do Unii Europejskiej.

Wcześniej migranci zorganizowali i przełamali część ogrodzenia po stronie białoruskiej.

Punkt kontrolny Bruzgi został zamknięty wraz z początkiem kryzysu migracyjnego.

Wiceminister spraw wewnętrznych Polski Maciej Wąsik mówi o tysiącach migrantów. Według niego polskie służby są gotowe na każdy scenariusz.

Przypomnijmy, wcześniej strona polska deklarowała, że ​​białoruscy funkcjonariusze bezpieczeństwa przygotowują wielki przełom migrantów.

Poinformowano również, że w obozie dla migrantów krążyły pogłoski, że Niemcy mają ich dziś wywieźć z granicy polsko-białoruskiej.

Źródło: УП

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Pracownicy Russia Today zostali zatrzymani w Polsce na granicy z Białorusią

pon. lis 15 , 2021
Policja z województwa podlaskiego poinformowała 15 listopada, że ​​zatrzymała na granicy z Białorusią ekipę kamerzystów Russia Today France za nielegalne przebywanie w strefie stanu wyjątkowego. Rankiem 15 listopada policja zatrzymała dwie osoby w pobliżu wsi Usnaż-Hurny, na terenie objętym stanem wyjątkowym. Zatrzymani okazali się pracownikami RT France i wyjaśnili, że […]