Putin tańczył na jej weselu. Teraz dostała wysoką posadę w rosyjskim koncernie paliwowym

Była szefowa austriackiej dyplomacji, Karin Kneissl została niezależną dyrektorką w rosyjskim państwowym koncernie paliwowym Rosnieft – podaje białoruska gazeta „Nasza Niwa”. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że trzy lata wcześniej Kneissl zaprosiła Władimira Putina na swój ślub.

„Rosyjski rząd powołał byłą austriacką minister spraw zagranicznych Karin Kneisl do rady dyrektorów państwowego koncernu Rosnieft na stanowisko niezależnego dyrektora” – podaje „Nasza Niwa”. Kneisl była szefową dyplomacji Austrii od grudnia 2017 r. do czerwca 2019 r. 

To właśnie w tym czasie, a dokładnie w sierpniu 2018 roku odbył się jej ślub, na który Austriaczka zaprosiła Władimira Putina, a ten się pojawił. Przywiózł nawet ze sobą chór kozaków dońskich, którzy uświetnić mieli tę uroczystość.

Zdjęcia Putina tańczącego z Kneisl obiegły cały świat. Dyplomaci przecierali oczy ze zdumienia, ponieważ działo się to w czasie, kiedy Unia Europejska miała nałożone sankcje na Rosję na wojnę w Donbasie, a świat nadal nie mógł otrząsnąć się z aneksji Krymu.

Oprócz Kneisl Rosjanie zatrudnili byłego kanclerza Niemiec. Gerhard Schroeder został niezależnym członkiem zarządu Rosniefti.

źródło: „Nasza Niwa

Fot. Twitter.com / @RSGovUK

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Białoruski rząd podał, ile przeznaczy na zakup szczepionek na covid-19

czw. mar 4 , 2021
Wiceminister finansów Białorusi, Dmitrij Kijko w wywiadzie dla Wydawnictwa Siegodnia ujawnił kwotę, jaką rząd chce przeznaczyć na zakup szczepionek przeciwko koronawirusowi. – Rząd planuje się przeznaczyć 518 mln rubli na scentralizowany zakup leków, z czego 50 mln rubli (ponad 19,1 mln dol.) na zakup szczepionki przeciwko koronawirusowi – powiedział Dmitrij […]