Kliczko niedopuszczony do Merkel na lotnisku w Boryspolu

Burmistrz Kijowa Witalij Kliczko powiedział, że nie wpuszczono go na stołeczne lotnisko w Boryspolu na spotkanie z kanclerz Niemiec Angelą Merkel, która przyleciała tego dnia do Ukrainy w niedzielę.

– Przyleciałem na lotnisko w Boryspolu, gdzie zgodnie z protokołem jako burmistrz stolicy miałem się spotkać z kanclerz Niemiec Angelą Merkel. Tak jak podczas jej poprzednich wizyt w Kijowie. Ale tym razem nie pozwolono się do niej dostać – napisał na Telegramie Witalij Kliczko.

Czytaj również: Wizyta Merkel w Kijowie. Najważniejszym tematem był Donbas

Kliczko opublikował również wideo, na którym widać jak oficer bezpieczeństwa w holu oficjalnych delegacji na lotnisku odmawia wpuszczenia burmistrza Kijowa, argumentując, że nie ma go na liście gości.

Nic dziwnego, że Kliczki nie dopuszczono do spotkania z Merkel. Administracja Zełenskiego toczy wobec niego dochodzenie dot. oskarżeń o nadużycia na stanowisku burmistrza.

Wcześniej ukraińskie media pisały, że prezydent Wołodymyr Zełenski może wkrótce poprosić Kliczko o rezygnację z funkcji szefa Kijowskiej Miejskiej Administracji Państwowej (KSCA). 

Źródło: TASS

Zdjęcie: Telegram / Witalij Kliczko

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Wybuch granatu w Moskwie. Nie żyje 14-letni chłopiec

niedz. sierpień 22 , 2021
W sobotę w jednym z domów przy ulicy Malaya Naberezhnaya w Moskwie doszło do wybuchu granatu. Na miejscu zginął 14-letni chłopiec. Wieczorem 21 sierpnia w domu przy ulicy Malaya Naberezhnaya wybuchł granat. Na miejscu zginął 14-letni chłopiec, a 12-letni chłopiec trafił do szpitala. Początkowo mówiło się o śmierci dwóch chłopców. Dwunastolatek znajduje […]