Białoruski KGB i rosyjska SWR będą współdziałać przeciwko działaniom Zachodu

W czwartek, 3 czerwca Komitet Bezpieczeństwa Państwowego (KGB) Białorusi i Służba Wywiadu Zagranicznego Rosji (SWR) oświadczyły, że będą współpracować, żeby przeciwdziałać destruktywnym działaniom Zachodu.

W czwartek w Witebsku doszło do spotkania szefa KGB, Iwana Cierciela i dyrektora SWR, Siergieja Naryszkina. Po nim w sieci pojawił się wspólny komunikat obu przewodniczących, w którym oznajmiono, że ich organizacje nawiązały konkretną współpracę.

„SWR i KGB w duchu tradycyjnie bratnich relacji porozumiały się o prowadzeniu wspólnych działań, mających na celu przeciwdziałanie destrukcyjnej działalności Zachodu, mającej na celu destabilizację sytuacji politycznej oraz społeczno-ekonomicznej na terenie państwa związkowego (Białorusi i Rosji – red.)” – czytamy na stronie internetowej białoruskiego KGB.

Podczas spotkania podkreślono znaczenie konsolidacji wysiłków na rzecz wzmocnienia potencjału Moskwy i Mińska w przeciwdziałaniu globalnym wyzwaniom i nowym zagrożeniom dla bezpieczeństwa państwa związkowego. Omówiono także wyniki i perspektywy współdziałania w zakresie obrony interesów narodowych Rosji i Białorusi w warunkach agresywnej polityki USA i krajów Zachodu na kierunku rosyjskim i białoruskim” – informuje KGB.

Źródło: KGB Białorusi

Zdjęcie: Commons.wikimedia.org / John Oldale / CC-BY-SA-3.0

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Komisja z WHO zbada w Rosji "Sputnika V"

czw. cze 3 , 2021
Światowa Organizacja Zdrowia wysłała do Rosji komisję, która ma przeanalizować dane dotyczące szczepionki „Sputnik V” w ramach certyfikacji i dopuszczenia preparatu na rynek europejski. O tym, że w Rosji pracuje już zespół WHO, poinformował w wywiadzie z agencją TASS, Hans Kluge, dyrektor europejskiego oddziału Organizacji. – Od samego początku kontaktowałem […]