Obwód Kaliningradzki: katastrofa prywatnego samolotu

W okolicy miejscowości Strielcowo na wschód od Kaliningradu rozbił się samolot marki Cessna. Na pokładzie jednostki znajdowały się trzy osoby.

W akcji ratowniczej wzięło udział dwadzieścia osób, w tym trzynastu pracowników Ministerstwa ds. Sytuacji Nadzwyczajnych. Na pokładzie znajdowało się dwóch mężczyzn i jedna kobieta. Wszyscy troje przeżyli, udało im się opuścić wrak o własnych siłach. Obecnie trwa hospitalizacja ofiar. Dwóch mężczyzn znajduje się w stanie ciężkim, obrażenia kobiety zostały określone jako średnie.

Do katastrofy doszło w niedzielę 2 sierpnia w godzinach popołudniowych. W związku ze zdarzeniem zostało wszczęte postępowanie z paragrafu o naruszeniu zasad bezpieczeństwa ruchu lotniczego. Na miejscu wypadku trwają prace śledczych.

Źródło: RBK
Zdjęcie: Ministerstwo ds. Sytuacji Nadzwyczajnych FR

Zobacz także:

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Nord Stream 2: UOKiK nałożył ogromne kary na Gazprom

pon. sie 3 , 2020
Prezes UOKiK Tomasz Chróstny poinformował o ukaraniu rosyjskiego giganta gazowego karą blisko 213 milionów złotych. Kara spowodowana jest uchylaniem się przez Gazprom od współpracy w antymonopolowym śledztwie. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów prowadzi postępowanie w sprawie finansowania projektu Nord Stream 2. Urząd oskarża sześć spółek energetycznych o prowadzenie inwestycji bez […]