Biden rozmawiał z Zełenskim. Ustalili termin spotkania w Białym Domu

Prezydent USA Joe Biden odbył w poniedziałek rozmowę telefoniczną z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim. Obaj przywódcy ustalili, że spotkają się w cztery oczy w Białym Domu już wkrótce.

„Dziękuję prezydentowi Joe Bidenowi za zaproszenie mnie podczas naszej rozmowy telefonicznej do Białego Domu w lipcu. Nie mogę się doczekać tego spotkania, aby omówić sposoby rozszerzenia współpracy strategicznej między Ukrainą a USA” – napisał na Twitterze Wołodymyr Zełenski.

Dokładnego terminu spotkania nie podano, ale jak twierdzą amerykańscy urzędnicy administracji Bidena, stanie się to po szczycie G7 oraz po spotkaniu prezydenta USA z Władimirem Putinem w Genewie w połowie miesiąca.

Telefon Bidena do Zełenskiego też nie był przypadkowy. To reakcja na słowa prezydenta Ukrainy, który stwierdził, że zniesieni sankcji przez Stany Zjednoczone, na firmę, która buduje gazociąg Nord Stream 2 to zagrożenie dla suwerenności jego kraju.

Biden miał podkreślić, że popiera suwerenność Ukrainy i będzie jej bronił.

Zdjęcie: Oficjalna strona prezydenta Ukrainy

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Polskie MSZ skomentował nowe święto w Białorusi

wt Cze 8 , 2021
Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych bardzo krytycznie odniosło się do wprowadzonego w Białorusi Dnia Jedności Narodowej dla uczczenia napaści ZSRR na Polskę. „MSZ z oburzeniem przyjęło deklarację władz Białorusi o ustanowieniu nowego święta pn. 'Dzień Jedności Narodowej' w dniu 17 września. Opieranie polityki historycznej Białorusi na dziedzictwie paktu Stalina i Hitlera […]