Iracki Urząd Lotnictwa Cywilnego odwołuje wszystkie loty na Białoruś

Irakijczycy po raz kolejny zawieszają loty na Białoruś. Dla Polski to dość ważna sprawa, ponieważ pomoże w zatrzymaniu fali migracji, z którą przez Aleksandra Łukaszenkę boryka się od sierpnia.

„Ważny news! Zgodnie z wytycznymi Irackiego Urzędu Lotnictwa Cywilnego wstrzymane zostały wszystkie loty z Iraku na Białoruś, w tym loty irackich i katarskich linii lotniczych. Dla obywateli irackich realizowane będą jedynie loty powrotne z Białorusi” – napisał w sobotę na Twitterze Stanisław Żaryn.

Rzecznik MSWiA zamieścił także oświadczenie ULC Iraku, z którego wynika, że wytyczne obowiązują „do odwołania”.

Przypomnijmy, że to nie pierwszy raz, kiedy Irak wstrzymuje loty z Bagdadu do Mińska. Ostatnio zrobił to w sierpniu. Powodem była oczywiście fala migracji. Wtedy jednak migranci zaczęli korzystać z połączeń lotniczych przez Dubaj i Turcję.

Nie mniej jest to dobra wiadomość dla polskich służb, które na granicy z Białorusią od sierpnia borykają się z rosnącą falą migrantów, którzy przez Polskę chcą dostać się do Niemiec.

Zdjęcie: Pixabay.com / 12019 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Dmitrij Muratow laureatem Pokojowej Nagrody Nobla

niedz. paź 10 , 2021
Redaktor rosyjskiej „Nowej Gaziety” Dmitrij Muratow, został uhonorowany w piątek Pokojową Nagrodą Nobla. Poinformował, że część nagrody zostanie przeznaczona na wsparcie „niezależnych, samodzielnych mediów rosyjskich”. W piątek Norweski Komitet Noblowski ogłosił, że laureatami Pokojowej Nagrody Nobla dziennikarka z Filipin Maria Ressa oraz rosyjski dziennikarz Dimitrij Muratow.  – Nagrodę otrzymają za […]