Białoruski rząd podał, ile przeznaczy na zakup szczepionek na covid-19

1

Wiceminister finansów Białorusi, Dmitrij Kijko w wywiadzie dla Wydawnictwa Siegodnia ujawnił kwotę, jaką rząd chce przeznaczyć na zakup szczepionek przeciwko koronawirusowi.

– Rząd planuje się przeznaczyć 518 mln rubli na scentralizowany zakup leków, z czego 50 mln rubli (ponad 19,1 mln dol.) na zakup szczepionki przeciwko koronawirusowi – powiedział Dmitrij Kijko, wiceminister finansów Białorusi.

Ponadto w budżecie przewidziano także około 192 mln rubli na dopłaty do pensji lekarzy i personelu medycznego, który pracuje na pierwszej linii walki z SARS-CoV-2

– Biorąc pod uwagę niekorzystną sytuację epidemiologiczną, w budżecie przewidziano działania wspierające system ochrony zdrowia zarówno w zakresie wynagrodzeń pracowników medycznych, jak i wyposażania placówek w niezbędne leki i sprzęt – podkreślił Kijko.

Białoruś szczepi swoich obywateli przeciwko koronawirusowi od 29 grudnia ubiegłego roku. Głównie wykorzystuje do tego rosyjski środek Sputnik V. Ale nie tylko.

Przypomnijmy, że kilka dni temu szef resortu zdrowia Białorusi, Dmitrij Pinewicz informował o dostawie 100 tysięcy dawek szczepionki, które miały na dniach dotrzeć do kraju z Chin.

Szczepienie przeciwko covid-19 jest w Białorusi dobrowolne i w pierwszej kolejności środek przysługiwał ochotnikom spośród personelu medycznego. Obecnie państwo szczepi nauczycieli, a od kwietnia zamierza szczepić także osoby przyjezdne.

źródło: Wydawnictwa Siegodnia

Fot. Pixabay.com / WiR_Pixs

One thought on “Białoruski rząd podał, ile przeznaczy na zakup szczepionek na covid-19

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Nawalny przekazał wiadomość z miejsca uwięzienia

czw. marzec 4 , 2021
W środę w mediach społecznościowych Aleksieja Nawalnego pojawiły się pierwsze informacje, odkąd został zabrany z aresztu w Moskwie do miejsca uwięzienia. Początkowo przewidywano, że rosyjski opozycjonista trafi kolonii karnej w miejscowości Pokrow w obwodzie włodzimierskim. Okazuje się jednak, że osadzono go w areszcie 70 km dalej, w miejscowości Kolczugino. „Cześć, […]