GeForce RTX 3060 już dostępny… na białoruskich aukcjach

Do sieci trafiła informacja, że najnowsza karta graficzna Nvidia GeForce RTX 3060 jest dostępna do kupienia na białoruskich serwisach aukcyjnych. Premiera nowego układu ma nastąpić dopiero w czwartek 25 lutego.

Karty w „przedsprzedaży” z drugiej ręki pojawiły się w serwisie aukcyjnym Kufar.by. Sprzedawca z Witebska oferuje 3 sztuki najnowszego dziecka Nvidii, układu GeForce RTX 3060 Eagle OC w cenie 2800 rubli białoruskich (ok. 4000 PLN).

Towar oferowany jest z gwarancją jednego z białoruskich sklepów. Sprzedający ma szansę na sprzedaż towaru pomimo wyższej niż „półkowa” cena układu. Karty graficzne są kluczowym elementem tzw. „koparek” bitcoinów co gwałtownie zwiększa popyt na najnowsze, coraz wydajniejsze układy.

W odpowiedzi na ten problem Nvidia zdecydowała, że właśnie układy GeForce 3060 będą zwalniały, gdy ich sterownik wykryje obciążenie pracy charakterystyczne dla „kopania” cyfrowej waluty. Jak spekuluje branżowy portal Benchmark.pl to właśnie może być przyczyną zaskakującej wyprzedaży w portalu Kufar.by.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

MSZ: Obrady szefów dyplomacji państw członkowskich UE z udziałem ministra Raua

wt Lut 23 , 2021
MSZ informuje: Polityka UE wobec Rosji, sytuacja w Hongkongu oraz dyskusja z sekretarzem stanu USA były głównymi punktami poniedziałkowego posiedzenia Rady do Spraw Zagranicznych w Brukseli. Ministrowie podjęli także polityczną decyzję dotyczącą przyjęcia sankcji w odpowiedzi na prześladowania Aleksieja Nawalnego. Podczas dyskusji na temat bieżących spraw międzynarodowych minister Rau wskazał […]