FSB aresztowała agenta ukraińskiej SBU

FSB powstrzymała działalność agenta służb specjalnych Ukrainy, który przez długi czas udzielał „konsultacyjnego wsparcia” dla SBU w celu „niesienia szkody bezpieczeństwu Rosji”. O sprawie informuje RIA Novosti powołując się na służbę prasową FSB.

Aresztowany to obywatel Ukrainy Aleksiej Pietrowicz Semeniakin. Jego pracę koordynowali agenci ukraińskiego kontrwywiadu – Starszy pracownik departamentu kontrwywiadowczej ochrony interesów państwa w dziedzinie bezpieczeństwa informacyjnego (DKIB) SBU, starszy porucznik Timur Gabilowicz Gasymow i zastępca szefa departamentu, podpułkownik Igor Romanowicz Czerniak.

U aresztowanego znaleziono urządzenia elektroniczne z wiadomościami od pracowników SBU, którzy prosili Semeniakina o pomoc w kwestiach operacyjnych. Podczas przesłuchania mężczyzna potwierdził, że długo utrzymywał kontakt z przedstawicielami SBU.

FSB zanotowała również starania usunięcia informacji z urządzenia mobilnego agenta przez ludzi, którzy znajdowali się w Kijowie. Jak można przeczytać w komunikacie FSB usunięcie danych się nie powiodło.

Semeniakin został wydalony z Rosji 3 czerwca. Otrzymał zakaz wjazdu do Rosji na 25 lat.

Źródło: RIA Novosti

Fot. Telegram/Ria Novosti

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

SBU i CBŚ rozbiła siatkę producentów amfetaminy

pon. cze 7 , 2021
Służba Bezpieczeństwa Ukrainy i Centralne Biuro Śledcze Policji we wspólnej akcji zlikwidowało grupę przestępczą zajmującą się produkcją i sprzedażą amfetaminy. Organizatorami grupy było 5 mieszkańców okręgu Iwano-Frankowskiego w Ukrainie. Jeden z członków grupy koordynował jej działalność zza krat, gdyż odbywa obecnie karę za gwałt i handel narkotykami. Amfetamina produkowana była […]
CBŚ i SBU rozbiła szajkę producentów amfetaminy