Estonia postawiła ogrodzenie na granicy z Rosją

Kraj chce zapobiec ewentualnemu hybrydowemu atakowi Rosji na transfer nielegalnych imigrantów, którzy obecnie szturmują granicę białorusko-polską.

Należy zauważyć, że wojsko zakończyło instalację drutu w Narwie.

Ponadto w ciągu trzech dni zamontowano dodatkowe szlabany w rejonach ewentualnego nielegalnego przekroczenia granicy zalecone przez Komendę Policji i Straży Granicznej.

Wiadomo, że do ogrodzenia użyto 4 km drutu tnącego. Łącznie w ramach ćwiczenia Ship-2021 wzdłuż 40 km wschodniej granicy zostaną zainstalowane potrójne zapory.

„Te ćwiczenia były dla nas dobrym doświadczeniem, a wszystkie wskazane przez wydział obszary zostały zabezpieczone drutem. Można powiedzieć, że te miejsca są teraz lepiej chronione” – powiedział Marek Liiva, kierownik przejścia granicznego Narva-1.

W sumie estoński minister obrony Kalle Laanet, polecił ułożyć 130 km drutu kolczastego wzdłuż granicy z Rosją.

Estonia od początku hybrydowego ataku Łukaszenki pomaga swoim partnerom w rozwiązaniu kryzysu uchodźczego. W ten sposób, podkreślił Laanet, państwo wysłało na Litwę drut zaporowy, drony i jednostkę żandarmerii wojskowej.

Przypomnijmy, wcześniej na granicy z Białorusią Ukraina rozpoczęła specjalną operację graniczną „Polissya”. W szczególności biorą w nim udział Gwardia Narodowa, Policja Narodowa i Siły Zbrojne.

Źródło: УП

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Putin zapewnia, że ​​nie ma planów ataku na Ukrainę

śr. lis 24 , 2021
Rzecznik prezydenta Rosji Dmitrij Pieskow powiedział, że Rosja nie przygotowuje agresywnych planów wobec Ukrainy. Rosja jest „głęboko zaniepokojona”, że Ukraina wydaje się przygotowywać do brutalnego rozwiązania konfliktu w Donbasie. „Media amerykańskie i ukraińskie twierdzą, że Rosja przygotowuje się do agresji na Ukrainę, do ataku, a my twierdzimy, że Ukraina planuje […]