Estonia wysyła wojsko na granicę polsko-białoruską

1

Estonia poinformowała w piątek w mediach społecznościowych, że wesprze Polskę i wyśle na jej granicę z Białorusią 100 żołnierzy.

W piątek na Twitterze Estońskich Sił Zbrojnych pojawił się komunikat, że ich kraj skieruje do Polski 100 żołnierzy w związku z sytuacją kryzysową na wschodniej granicy Unii Europejskiej.

Estońskie Siły Zbrojne wysyłają do Polski 100 żołnierzy w celu przeciwdziałania agresji hybrydowej” – czytamy w komunikacie.

Na ofertę pomocy na polsko-białoruskiej granicy odpowiedział Minister Błaszczak: „Chętnie przyjmujemy propozycję Estonii. Prowadzimy rozmowy w celu uzgodnienia szczegółów tego wsparcia”.

Minister Obrony Narodowej dodał, że wkrótce przekaże więcej szczegółów na temat tej współpracy.

Przypomnijmy, że polska Straż Graniczna poinformowała w tym roku już o 35 tysiącach prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej, z czego najwięcej, bo 17,3 tysiąca w październiku, 7,7 tys. we wrześniu oraz 5,5 tys. w listopadzie.

Czytaj także: Migranci opuścili obóz na granicy białorusko-polskiej

Zdjęcie: Twitter / Estońskie Siły Zbrojne

One thought on “Estonia wysyła wojsko na granicę polsko-białoruską

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Zgrzyt na linii Moskwa-Berlin-Paryż. Rosja ujawniła treść poczty dyplomatycznej Niemiec i Francji

sob. lis 20 , 2021
Rosja ujawniła treść dyplomatycznej korespondencji między Francją a Niemcami. Angela Merkel przyznaje jednak, że „nie ma nic do ukrycia”. O sprawie ujawnienia przez Rosję tajnej korespondencji między Francją a Niemcami poinformował Reuters. Dotyczyła ona proponowanego spotkania w sprawie rozwiązania konfliktu we wschodniej Ukrainie. Dyskusja w tej sprawie toczyła się między […]