„Duży błąd” ambasadora Azerbejdżanu w Rosji

Jak donosi portal RIA.ru rosyjski MSZ określił mianem „dużego błędu” słowa ambasadora Azerbejdżanu o zestrzelonym śmigłowcu Mi-24.

Azerbejdżański ambasador Polad Bülbüloğlu występując na konferencji prasowej organizowanej przez Rossija Segodnia skomentował zestrzelenie rosyjskiego Mi-24. Dyplomata powiedział, że „na wojnie jak to na wojnie – wszystko może się zdarzyć” (на войне как на войне — всякое может быть).

Strona rosyjska nie znalazła zrozumienia dla słów dyplomaty i nazwała je „dużym błędem”. Przedstawiciele rosyjskiego MSZ podczas konferencji stwierdzili, że „Gdyby Rosja wyznawała zasadę „na wojnie jak to na wojnie” to jej odpowiedź byłaby miażdżąca. W Moskwie przyjęto już słowa Baku o przyznaniu się do winy oraz przeprosiny” – czytamy na stronie RIA Novosti.

MSZ podkreślił, że Moskwa oczekuje szybkiego śledztwa i ukarania winnych, tak jak zapowiedział to prezydent Azerbejdżanu Ilham Alijew.

Zestrzelenie Mi-24 przez siły Azerbejdżanu

W trakcie zakończonego niedawno konfliktu o Górski Karabach między Armenią i Azerbejdżanem doszło do zestrzelenia rosyjskiego śmigłowca Mi-24 nad terytorium Armenii. Do zestrzelenia przyznały się siły zbrojne Azerbejdżanu twierdząc, że śmigłowiec został zestrzelony omyłkowo.

W wyniku zestrzelenia śmierć poniosło dwóch członków załogi, a jeden odniósł obrażenia. Śmigłowiec w momencie zestrzelenia znajdował się w strefie działań bojowych.

Źródło: RIA.ru

Fot. Kremlin.ru, CC BY 4.0 https://creativecommons.org/licenses/by/4.0, via Wikimedia Commons

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Swiatłana Cichanouska ogłasza Trybunał Narodowy dla Łukaszenki

sob Lis 14 , 2020
Jak donosi kanał „Страна Для Жизни” Swiatłana Cichanouska ogłosiła powstanie Trybunału Narodowego oraz amnestię za aresztowanie Łukaszenki i członków jego „terrorystycznego ugrupowania”. – Nasz kraj stał się w końcu miejscem zbrodni. Oświadczam, że Alaksandr Łukaszenka i jego wspólnicy są organizacją terrorystyczną, która musi odpowiadać za swoje zbrodnie – czytamy w […]