Donbas: kolejne ofiary po stronie okupantów

1

Jeden zabity, sześciu rannych, wszyscy po stronie separatystycznych wojsk – taki jest bilans niedzielnych starć w wojnie na wschodzie Ukrainy.

Jak donosi oficjalny fanpage Operacji Zjednoczonych Sił (ukraińskiej formacji obronnej – przyp. red.), w niedzielę 19 lipca doszło do siedemnastu przypadków złamania zasad zawieszenia broni. Rosyjscy najemnicy mieli używać broni artyleryjskiej, zabronionej przez protokół miński.

Pozycje ukraińskich sił zbrojnych miały być ostrzeliwane przy użyciu pocisków artyleryjskich kalibru 152 mm i 122 mm, moździerzy 120 mm i 82 mm, wyrzutni różnych systemów a także ciężkich karabinów maszynowych. Według oficjalnego komunikatu atak został odparty, a po stronie ukraińskiej obyło się bez ofiar w ludziach.

Źródło: Ukraińska Prawda
Zdjęcie: Wikimedia Commons

Zobacz także:

One thought on “Donbas: kolejne ofiary po stronie okupantów

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Łukaszenka w szpitalu? rzeczniczka: "Niedoczekanie wasze!"

pon. lip 20 , 2020
W mediach społecznościowych zawrzało. Pogłoski o tym, że Prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenka trafił do szpitala spotkały się jednak ze zdecydowanym dementi. Kanał na Telegramie Kompromat Białoruś opublikował wczoraj krótką notkę, która zelektryzowała użytkowników mediów społecznościowych. „Aleksander Łukaszenka hospitalizowany. Atak nadciśnienia.” – czytamy w komunikacie. Na innych kanałach można było przeczytać, […]