Białoruś zwiększa liczbę lotów z Bliskiego Wschodu. UE zapowiada działania

Według informacji „Welt am Sonntag” do marca na lotnisku w Mińsku lądować będzie około 40 lotów tygodniowo ze Stambułu, Damaszku i Dubaju. To dwa razy więcej niż do tej pory.

Stambuł, Damaszek i Dubaj – te trzy porty lotnicze są obecnie najczęściej wykorzystywane przez migrantów chcących bezpośrednio dolecieć na Białoruś. Stamtąd samochodami są transportowani przez reżim Łukaszenki na granicę z UE.

Według danych podawanych przez „Welt am Sonntag” do tej pory przylatywało do Mińska tygodniowo około 17 maszyn z tych lotnisk. Do marca liczba ta ma się podwoić.

Szacunkowo dziennie na teren Białorusi przybywa od 800 do 1000 migrantów.

Ponadto Aleksander Łukaszenka planuje w najbliższym czasie zaangażować w proces ściągania migrantów pięć kolejnych lotnisk, które zostaną otwarte dla lotów z Bliskiego Wschodu. Jedno z nich znajduje się zaledwie 20 km od granicy z Polską w Grodnie.

– Sytuacja na wschodniej granicy jest bezprecedensowa i spowodowana przez całkowicie pozbawiony skrupułów, agresywny reżim – powiedziała „Welt am Sonntag” komisarz UE ds. wewnętrznych Ylva Johansson.

– Łukaszenko jest zdesperowany, UE podejmuje działania przeciwko jego reżimowi i rozważa kolejne sankcje – dodała Johansson.

Czytaj także: Łukaszenka grozi Polsce. Nie podobają mu się czołgi na granicy z Białorusią

Zdjęcie: YouTube.com

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Niepokój na granicy z Białorusią. "KGB Łukaszenki planuje operację z wykorzystaniem ludzi jako żywych tarcz"

niedz. lis 7 , 2021
Polscy dziennikarze informują o rosnącej liczbie migrantów w pobliżu granicy polsko-białoruskiej w rejonie Kuźnicy. Niektórzy z nich piszą o zorganizowanej akcji białoruskiego KGB. „Wydaje się, że na wczorajszym wielkim zgromadzeniu w Mińsku migranci podjęli decyzję o przeniesieniu się na przejście graniczne Kuźnica-Bruzgi dzisiaj o godz. 12, aby spróbować przekroczyć granicę […]