Sprzeczka zakończona bójką podczas obrad Rady Najwyższej Ukrainy

W czwartek (17 czerwca) podczas obrad Rady Najwyższej Ukrainy doszło do niecodziennej sytuacji. Deputowani wdali się w utarczkę słowną, która zakończyła się rękoczynami na sali obrad.

Szef komitetu ds. polityki humanitarnej i informacyjnej Mykyta Poturajew podczas czwartkowego posiedzenia Rady Najwyższej Ukrainy powiedział z mównicy pod adresem prorosyjskiej Opozycyjnej Platformy – Za Życie (OPZŻ), coś, co wywołało poruszenie na całej sali.

– Epoka biedy i kłamstw zakończy się wtedy, kiedy zbuntowany naród wyciągnie tę frakcję, której łączny majątek jest porównywalny z rocznym budżetem Ukrainy, i rozstrzela – stwierdził Poturajew.

Po tych słowach członkowie frakcji OPZŻ podeszli do mównicy i zaczęły się przepychanki. Do rękoczynów doszło między deputowanym Ilją Kywą z OPZŻ, który pobił się z Mykołą Tyszczenką z partii Sługa Narodu.

Od razu zarządzono kilkuminutową przerwę w obradach, a po niej Poturajew przeprosił za swoje słowa. Mimo to jego frakcja chce powołania komitetu, która odniesie się do jego wypowiedzi i odsunie go ze stanowiska – podaje „Ukraińska Prawda”.

Źródło: „Ukraińska Prawda

Zrzut ekranu z YouTube.com

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Powódź po ulewnych deszczach na Krymie. Pod wodą znalazł się m.in. Kercz

czw czerwiec 17 , 2021
W nocy z 16 na 17 czerwca na wschód od Krymu ulewne deszcze wywołały powódź. W Kerczu i jego okolicach ilość opadów dwukrotnie przekroczyła normę. Po ulewnych deszczach, które wywołały powódź na Krymie, wprowadzono stan wyjątkowy. Regionalny wydział Ministerstwa Sytuacji Nadzwyczajnych poinformował, że tego samego dnia wydano ostrzeżenie przed burzami i ulewnymi […]