Czerczesow nie chce zrezygnować z trenowania reprezentacji Rosji

W piątek główny trener reprezentacji Rosji w piłce nożnej Stanisław Czerczesow zorganizował konferencję prasową, na której podsumował występ kadry na Euro 2020.

Stanisław Czerczesow poinformował, że jeszcze nie rozmawiał z Rosyjskim Związkiem Piłki Nożnej (RFU) na temat swojej przyszłości na stanowisku głównego trenera rosyjskiej reprezentacji.

Trzeba przyznać, że reprezentacja Rosji nie zachywicła swoim występem na Mistrzostwach Europy, zajmując ostatnie, czwarte miejsce w grupie B. Drużyna prowadzona przez 57-letniego Czerczesowa pokonała reprezentację Finlandii (1:0) i poniosła dwie porażki – z Belgią (0:3) i Danią (1:4). 

30 czerwca komisja techniczna RFU uznała pracę sztabu szkoleniowego Rosji na Mistrzostwach Europy Euro 2020 za niezadowalającą. Wcześniej podobnej oceny gry drużyny dokonali minister sportu Federacji Rosyjskiej Oleg Matycyn i prezes Rosyjskiego Związku Piłki Nożnej Aleksandr Diukow. Ale winą nie obarczają Czerczesowa a piłkarzy.

– Jeśli chodzi o rezygnację i głośne frazesy. Nigdy nie sądziłem, że przyjmę to spokojnie. Spokojnie, rzeczowo, zdecydujemy. Nie było jeszcze szczegółowej rozmowy z moim kierownictwem – powiedział Czerczesow.

Zaznaczył, że nie chce opuszczać reprezentacji i wyraził chęć dalszej pracy, którą uważa za sprawę wagi państwowej. Zaprzeczył natomiast, że po zakończeniu pracy trenerskiej zajmie się polityką.

Źródło: TASS

Zdjęcie: YouTube.com / Łączy Nas Piłka

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Putin rozmawiał z Macronem. Wyjawił, że Rosja jest gotowa na dialog z UE

pt. lipiec 2 , 2021
Jak podają służby prasowe Kremla prezydent Władimir Putin przeprowadził rozmowę telefoniczną ze swoim francuskim odpowiednikiem Emmanuelem Macronem.  Obaj politycy omówili sytuację w Ukrainie, Górnym Karabachu i Libii oraz stosunki Rosji z Unią Europejską. Omawiając wewnętrzny kryzys ukraiński, przywódcy opowiedzieli się za przyspieszeniem procesu negocjacyjnego w celu konsekwentnej realizacji mińskiego pakietu środków […]