COVID-19: Łapanki w moskiewskim metro. Czy wirus przestraszy się mandatu?

Od początku tygodnia w pociągach i na stacjach moskiewskiego metra zaroiło się od mundurowych. Policjanci zaczęli masowo wypisywać mandaty za brak maseczki na twarzy.

Za brak środków ochrony osobistej wypisywane są mandaty w wysokości 5 tysięcy rubli (ok. 250 złotych). Reżim podwyższonej ostrożności funkcjonuje w Moskwie od 12 maja. Obowiązkowe jest nie tylko zakrywanie twarzy, ale i noszenie higienicznych rękawic na dłoniach. Obecnie przy bramkach na stacje metra pracują służby kontrolne moskiewskiej komunikacji miejskiej i pracownicy policji. Pasażerowie bez masek nie są wpuszczani na stacje.

13 lipca reżim sanitarny w Moskwie został złagodzony. Od tego momentu noszenie maseczek i rękawiczek na otwartych przestrzeniach jest nieobowiązkowe. Częściowe wycofanie ograniczeń w połączeniu z upalną aurą przełożyło się na zwiększoną liczbę przypadków łamania obostrzeń. Maseczki i rękawiczki są bowiem obowiązkowym elementem ubioru m. in. w środkach transportu, ośrodkach medycznych i sklepach.

Z początkiem sierpnia wznowiły działalność moskiewskie teatry i kina z ograniczeniem liczby widzów do połowy pojemności widowni. 1 sierpnia wznowiono również międzynarodowe połączenia lotnicze, jak dotąd z Wielką Brytanią, Turcją i Tanzanią.

Według oficjalnych danych, jak dotąd zarejestrowano w Rosji 877135 przypadków infekcji wirusem SARS-COV-2. 683592 osób wyzdrowiało, 14725 przypadków zakończyło się śmiercią. Z każdym dniem ujawnia się ok. 5000 tysięcy nowych przypadków, na razie utrzymana jest generalna tendencja spadkowa. W Moskwie notuje się łagodny wzrost dobowej liczby zachorowań – 16 lipca wskaźnik ten był na poziomie 531 nowych przypadków, 7 sierpnia zaś ujawniono 686 nowych pacjentów oddziałów zakaźnych.

Źródło: TASS
Zdjęcie: Youtube

Zobacz także:

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Bardzo bym chciał, by Białoruś pozostała niezależna - rozmowa z ambasadorem Białorusi w Polsce

pt Sie 7 , 2020
Białoruś i Polska są sąsiadami, a nasze stosunki od pewnego czasu znacznie się poprawiają. Co Białoruś może zaoferować Polsce, jaką rolę może pełnić przy tym elektrownia atomowa w Ostrowcu i jak ambasada współpracuje z Białorusinami w Polsce opowiada nam Uładzimir Czuszew, Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Republiki Białoruś w Rzeczypospolitej Polskiej. […]