Cichanouska spotkała się z polską opozycją

Swiatłana Cichanouska gościła w piątek w Polsce. Uczestniczyła m.in. w odsłonięciu pomnika „Solidarności” oraz spotkała się z prezydentem Warszawy, Rafałem Trzaskowskim.

Liderka białoruskiej opozycji Swiatłana Cichanouska pod koniec tygodnia przyjechała do Polski. Wraz z prezydentem Warszawy Rafałem Trzaskowskim i innymi przedstawicielami polskiej opozycji odsłoniła pomnik „Solidarności” w stolicy.

W wyniku rozmów z wiceszefem Koalicji Obywatelskiej Cichanouska dostała także zaproszenie do udziału w jego „Campusie Polska Przyszłości” organizowanym w sierpniu w Olsztynie. Oboje dyskutowali także na temat pomocy więzionemu przez reżim Aleksandra Łukaszenki, Ramana Pratasiewicza.

Liderka białoruskiej opozycji spotkała się także z rodzicami Ramana oraz innymi rodakami, którzy schronili się w Polsce przed służbami Łukaszenki.

Zdjęcie: Serge Serebro, Vitebsk Popular News, CC BY-SA 4.0 https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0, via Wikimedia Commons

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Zaskakujący wpis polskiego wicemarszałka Sejmu pod adresem Cichanouskiej

sob. cze 5 , 2021
W ten weekend Swiatłana Cichanouska gości w Polsce i spotyka się z przedstawicielami polskiej opozycji oraz z własnymi rodakami. Fakt, że nie gości jej nikt z rządu wytknął białoruskiej opozycjonistce wicemarszałek Sejmu, Ryszard Terlecki. Polityk PiS stwierdził, że skoro spotyka się z jego przeciwnikami politycznymi, to powinna szukać pomocy w […]