Ceny alkoholu na Ukrainie wzrosną

Ukraina zmieni sposób obliczania cen minimalnych na alkohol. Pozwoli to legalnym producentom alkoholu na podniesienie kosztów swoich produktów do ekonomicznie uzasadnionego poziomu.

Projekt uchwały w sprawie zatwierdzenia zaktualizowanych cen został opracowany przez Ministerstwo Gospodarki Ukrainy.

Ministerstwo Gospodarki opracowało projekt uchwały zatwierdzającej zaktualizowane minimalne ceny detaliczne na alkohol. Co pozwoli producentom na zwiększenie kosztów towaru. 

Resort wyjaśnia, że ​​nielegalni producenci sprzedają alkohol po najniższych cenach ze względu na wykorzystanie surowców z „cieniowego” rynku, więc legalnym uczestnikom trudno z nimi konkurować.

Ze względu na wzrost cen surowców i materiałów wykorzystywanych w branży, legalni producenci napojów alkoholowych nie mogą podnieść kosztu swojego produktu do rozsądnego bez aktualizacji minimalnych cen detalicznych- powiedział minister.

Teraz dokument jest skoordynowany z innymi organami.

Źródło: me.gov.ua

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Prezydent Rosji Władimir Putin izoluje się z powodu otaczających go chorych na COVID-19

wt. wrz. 14 , 2021
Władimir Putin powiedział, że w jego najbliższym otoczeniu są osoby zarażone koronawirusem, dlatego Prezydent Rosji udaje się na samoizolację.  Putin powiedział, że musi przestrzegać reżimu samoizolacji w związku ze zidentyfikowanymi przypadkami COVID w jego środowisku. Dzięki temu w szczycie Organizacji Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym (uczestnicy – ​​Białoruś, Armenia, Kazachstan, Kirgistan, […]