Była doradczyni Ronalda Reagana poprosiła Putina o obywatelstwo

Była doradczyni amerykańskiego prezydenta Ronalda Reagana Suzanne Massie poprosiła Władimira Putina o nadanie jej rosyjskiego obywatelstwa.

Massie uczyniła to na antenie kanału NTV. „Jeśli prezydent Władimir Władimirowicz znajdzie możliwość dać mi obywatelstwo Rosji, to będzie dla mnie zaszczytem”. W Rosji chce pozostać, aby kontynuować swoje dzieło, jakim jest zbliżenie narodów USA i Rosji, któremu poświęciła wiele lat swojego życia.

W materiale NTV Massie stwierdziła również, że amerykańskie media nienawidzą Rosji, a Amerykanie nie wiedzą niczego o prezydencie Władimirze Putinie: „Oni wiedzą tylko to, co przeczytają w gazetach. Nie boję się powiedzieć, to absolutnie dla mnie niegrzeczne i jestem temu przeciwna”. Z kolei uznała, że sam Władimir Putin o USA wypowiada się zawsze grzecznie, jak dżentelmen.

Kreml odpowiada na prośbę Massie

Rosyjskie władze odpowiedziały już na prośbę amerykańskiej ekspertki, czyniąc to jednak bardzo pościągliwie. Zapytany o to przez dziennikarzy Dmitrij Pieskow powiedział, że „na takie sytuacje są odpowiednie biurokratyczne procedury”.

Suzanne Massie urodziła się w 1931 roku w Nowym Jorku. W latach 1984-1988 była doradczynią Ronalda Reagana w relacjach z ZSRR. To ona miała nauczyć Reagana znanego rosyjskiego powiedzenia „Доверяй, но проверяй”, czyli „Ufaj, ale sprawdzaj”. Massie wpłynęła na zrozumienie przez amerykańskiego prezydenta rosyjskiego społeczeństwa, co miało wpłynąć na osiągnięcie pokojowego zakończenia Zimnej Wojny.

Źródło: TASS,

Fot. President (1981-1989 : Reagan). White House Photographic Office. 1981-1989 (Most Recent), Public domain, via Wikimedia Commons

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Rosja opublikowała listę wrogich jej państw. Są na niej dwa kraje

nie Maj 16 , 2021
Przed weekendem rząd Federacji Rosyjskiej zatwierdził listę państw, które są wrogo nastawione wobec Rosji i prowadzą przeciwko niej nieprzyjazne działania. Na liście znalazły się tylko Stany Zjednoczone i Czechy. Państwa te będą podlegać postanowieniom dekretu prezydenta Rosji z 23 kwietnia „O stosowaniu środków wywierania wpływu (przeciwdziałania) na nieprzyjazne działania obcych […]