Biden zaproponował Putinowi spotkanie ws. Ukrainy

2

Biały Dom podał w mediach społecznościowych, że prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden rozmawiał z prezydentem Władimirem Putinem. Przywódca USA miał zaproponować swojemu rozmówcy spotkanie ws. konfliktu w Ukrainie.

Na początku kwietnia sytuacja na granicy ukraińsko-rosyjskiej stała się bardziej napięta niż dotychczas. Powodem tego stanu rzeczy jest ściągnięcie przez Federację Rosyjską dużej części swoich sił w ten rejon. Na reakcję USA nie trzeba było długo czekać.

Jak pisaliśmy w NaWschodzie, Sekretarz Obrony USA Lloyd Austin zadzwonił do swojego ukraińskiego odpowiednika, Andrija Tarana i zapewnił go, że Stany Zjednoczone nie zostawią Ukrainy samej w przypadku agresji militarnej Rosji.

Przez kolejne dni napięcie między Moskwą a Kijowem i Waszyngtonem nasilało się. Dlatego też Joe Biden postanowił zadziałać, żeby dyplomatycznie rozwiązać ten konflikt. Dlatego też skontaktował się z Władimirem Putinem i zaproponował mu spotkanie.

Informację na ten temat podał Biały Dom na Twitterze. „Prezydent Biden rozmawiał dziś z prezydentem Putinem, jasno wyrażając wolę Stanów Zjednoczonych w obronie naszych interesów narodowych i wyrażając nasze poparcie dla suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy” – czytamy w komunikacie Białego Domu.

Dodano także, ze głowa Stanów Zjednoczonych zaproponowała prezydentowi Rosji spotkanie na szczycie w neutralnym kraju. Nie podano jednak, jaka była reakcja Putina i czy w ogóle dojdzie do spotkania obu przywódców.

Zdjęcie: Flickr.com / European Parliament

2 thoughts on “Biden zaproponował Putinowi spotkanie ws. Ukrainy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Białoruś: Polska naruszyła naszą przestrzeń powietrzną. Wojsko zaprzecza

wt. kw. 13 , 2021
We wtorek białoruskie Ministerstwo Obrony przekazało, że dzień wcześniej wieczorem doszło do naruszenia przestrzeni powietrznej Białorusi. Od strony Polski wleciał w nią niezidentyfikowany statek powietrzny. Polskie Dowództwo Operacyjne zaprzecza. Według strony białoruskiej, którą cytuje portal Zviazda.by, do naruszenia przestrzeni powietrznej Białorusi miało dojść w poniedziałek 12 kwietnia o godzinie 20:45 […]