Białoruskie służby dokonały rewizji w mieszkaniach współpracowników Biełsatu

Białoruskie Stowarzyszenie Dziennikarzy poinformowało w piątek o rewizjach w mieszkaniach współpracowników telewizji Biełsat: Hleba Łabadzienki, Haliny Abakunczyk oraz Ihara Iliasza.

Od trzech dni trwają rewizje w biurach białoruskich organizacji pozarządowych, redakcjach, mieszkaniach dziennikarzy i aktywistów oraz w biurach partii politycznych.

W piątek przeszukano mieszkania Hleba Łabadzienki, Haliny Abakunczyk oraz Ihara Iliasza w Mińsku oraz Jauhiena Mierkisa w Homlu.

„Na Białorusi trwa obława na pozostałych jeszcze w kraju – na Białorusi Bielsatowców. Trwają albo właśnie zakończyły się rewizje. Na celowniku kilkanaście osób z Mińska, Brześcia, Grodna, Pińska” – napisała na Twitterze szefowa Biełsatu, Agnieszka Romaszewska.

Przypomnijmy, że niedawno pisaliśmy w NaWschodzie o blokadzie portalu Nasza Niwa i o przeszukaniach w mieszkaniach jego pracowników.

Zdjęcie: Wikimedia.commons.org / Bladyniec / CC-BY-SA-3.0

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Wołodymyr Zełenski rozmawiał z Xi Jinpingiem

pt. Lip 16 , 2021
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski rozmawiał telefonicznie z prezydentem Chińskiej Republiki Ludowej Xi Jinpingiem. Przywódcy wymienili gratulacje z okazji dziesiątej rocznicy nawiązania strategicznego partnerstwa między Ukrainą a Chinami i potwierdzili wzajemne zaangażowanie w jego rozwój i pogłębianie. Liderzy dyskutowali o wyzwaniach pandemii Covid-19. Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski podziękował Xi Jinpingowi za dostarczenie […]