Białoruś wstrzymała dostawy ropy do Polski

Jak podaje „Rzeczpospolita” Białoruś wstrzymała w środę dostawy ropy do Polski rurociągiem „Przyjaźń”. Oficjalnie chodzi o konieczność przeprowadzenia prac remontowych.

– Wstrzymanie tłoczeń ropy z Białorusi jest zgodne z miesięcznym harmonogramem przekazanym zarówno do PERN, jak i do klientów w Polsce i Niemczech – powiedziała „Rzeczpospolitej” rzeczniczka PERN, operatora rurociągu na terenie Polski.

Więcej szczegółów podał rzecznik „Transferitu”, operatora rurociągu na terenie Rosji.

Rurociąg „Przyjaźń” stanowi główne źródło dostaw ropy do polskich rafinerii. – Przerwa w dostawach potrwa cztery dni. Od godz. 12.00 w dniu dzisiejszym, Homeltransnafta wstrzymuje transport na 96 godzin w kierunku Adamowo-Zastawy w celu przeprowadzenia zaplanowanych prac na białoruskim odcinku rurociągu „Przyjaźń” – poinformował Igor Demin.

Przypomnijmy, że rurociąg „Przyjaźń” zapewnia większość dostaw ropy do polskich rafinerii. PERN podaje, że 1-, 3-dniowe przerwy technologiczne w transporcie ropy są rutynowe i występują praktycznie co miesiąc.

Źródło: „Rzeczpospolita

Zdjęcie: Pixabay.com / LoggaWiggler

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Badanie: cudzoziemcy chętnie przedłużają pobyt i pracę w Polsce na czas pandemii, ale co potem?

czw czerwiec 10 , 2021
Ponad 37% pracowników zagranicznych zatrudnionych obecnie w Polsce już skorzystało z automatycznego przedłużenia pozwolenia na legalny pobyt i pracę w naszym kraju na czas pandemii COVID-19. Świadczą o tym wyniki trzeciej edycji badania socjologicznego „Pracownik zagraniczny w dobie pandemii” przeprowadzonego w kwietniu i maju 2021 przez agencję EWL Group oraz […]
37,4% cudzoziemców w Polsce chce zostać w kraju co najmniej do lutego 2022