Białoruś kończy szczepić medyków przeciwko covid-19. Od kwietnia zajmie się przyjezdnymi

2

„Masowe szczepienia wszystkich przyjezdnych rozpoczną się w kwietniu” – powiedział agencji prasowej BelTA minister zdrowia Białorusi Dmitrij Pinewicz. We wtorek do kraju przybyło 40 tys. dawek szczepionki z Rosji, a wcześniej 100 tys. dawek preparatu z Chin.

We wtorek odbyło się posiedzenie zarządu głównego wydziału zdrowia Grodzieńskiego Obwodowego Komitetu Wykonawczego. Obecny na nim był szef resortu zdrowia Białorusi, Dmitrij Pinewicz, który poinformował, że kraj wchodzi w kolejną fazę szczepień przeciwko covid-19.

Przypomnijmy, że Białoruś od 29 grudnia ubiegłego roku szczepi swoich obywateli preparatem Sputnik V, który sprowadza z Rosji. Szczepienia są dobrowolne i do tej pory dotyczyły głównie chętnych spośród personelu medycznego.

– Dzisiaj z Federacji Rosyjskiej przybyło 40 tysięcy dawek szczepionki. Czekamy na jej kolejną, 100-tysięczną dostawę. Wcześniej informowaliśmy już o dostawie około 100 tysięcy chińskich szczepionek – powiedział mediom minister Pinewicz.

Szef resortu zdrowia podkreślił także, że szczepieni są już nie tylko medycy, ale także nauczyciele, a na tym ministerstwo nie chce poprzestawać.

Masowe szczepienia wszystkich przyjezdnych rozpoczną się w kwietniu. Nie mamy z tym problemu.

Dmitrij Pinewicz

Dodał, że jego ministerstwo cały czas przyjmuje zapisy na szczepienia od chętnych, a tych jest coraz więcej.

– W pierwszej kolejności jednak preparat przeciwko covid-19 otrzymają ci, którzy potrzebują go najbardziej w ramach swojej działalności zawodowej – podkreślił minister Pinewicz.

źródło: BelTA

Fot. Pixabay / WiR_Pixs

2 thoughts on “Białoruś kończy szczepić medyków przeciwko covid-19. Od kwietnia zajmie się przyjezdnymi

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Rosja znalazła sposób na covid w kulturze. Otwiera "wirtualne sale koncertowe"

wt. mar 2 , 2021
Minister kultury Federacji Rosyjskiej Olga Lyubimova na ostatnim posiedzeniu Rady Federacji ds. Nauki, Edukacji i Kultury poinformowała, że do 2024 roku jej resort chce otworzyć w połowie miast w kraju „wirtualne sale koncertowe”. To odpowiedź ministerstwa na epidemię koronawirusa, ale nie tylko. Projekt resortu kultury realizowany jest od ponad roku, […]
%d bloggers like this: