Bandarenka staje się symbolem i rozpala białoruską ulicę – Bartosz Tesławski na antenie Polskiego Radia

Śmierć Ramana Bandarenki staje się w Białorusi symboliczna, a symbol ten daje iskrę do jeszcze silniejszego rozpalenia ulicznych protestów. Nasz Redaktor Naczelny Bartosz Tesławski rozmawiał o sytuacji w Białorusi po śmierci Bandarenki w programie Więcej Świata na antenie Jedynki Polskiego Radia.

Sam fakt, że nawet prezydent Łukaszenka powiedział, że łączy się w bólu z rodziną zabitego świadczy o tym, że władza nie doceniła jak dużym impulsem może być śmierć Bandarenki, którego opozycja potrzebowała.

Bandarenka staje się symbolem, jest symbolem, którego białoruska ulica potrzebowała. Nie chodzi nawet o to, czy to byli milicjanci czy nie, chociaż zgodnie z informacjami ci ludzie byli umundurowani, tu bardziej chodzi o to, że w Białorusi pojawiła się atmosfera zagrożenia na ulicy. Dla Białorusinów samo to jest ogromnym szokiem, gdyż Białoruś była państwem, które było przede wszystkim „bezpieczne”.

Więcej w audycji na stronie Programu Pierwszego Polskiego Radia.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Alijew żąda rekompensaty od rządu Armenii za zniszczenia w Karabachu

wt Lis 17 , 2020
Prezydent Azerbejdżanu Ilham Alijew zapowiedział, że będzie dochodził w sądach międzynarodowych rekompensat za zniszczoną infrastrukturę i mienie na terytorium Nagornego Karabachu. Alijew zapowiedział to podczas wizyty na terytoriach, które w wyniku niedawno podpisanego porozumienia pokojowego przeszły pod kontrolę Azerbejdżanu. W opinii Alijewa w mieście Dżyrakan (Cəbrayıl) w kontrolowanej przez Azerbejdżan części […]