Bandarenka staje się symbolem i rozpala białoruską ulicę – Bartosz Tesławski na antenie Polskiego Radia

Śmierć Ramana Bandarenki staje się w Białorusi symboliczna, a symbol ten daje iskrę do jeszcze silniejszego rozpalenia ulicznych protestów. Nasz Redaktor Naczelny Bartosz Tesławski rozmawiał o sytuacji w Białorusi po śmierci Bandarenki w programie Więcej Świata na antenie Jedynki Polskiego Radia.

Sam fakt, że nawet prezydent Łukaszenka powiedział, że łączy się w bólu z rodziną zabitego świadczy o tym, że władza nie doceniła jak dużym impulsem może być śmierć Bandarenki, którego opozycja potrzebowała.

Bandarenka staje się symbolem, jest symbolem, którego białoruska ulica potrzebowała. Nie chodzi nawet o to, czy to byli milicjanci czy nie, chociaż zgodnie z informacjami ci ludzie byli umundurowani, tu bardziej chodzi o to, że w Białorusi pojawiła się atmosfera zagrożenia na ulicy. Dla Białorusinów samo to jest ogromnym szokiem, gdyż Białoruś była państwem, które było przede wszystkim „bezpieczne”.

Więcej w audycji na stronie Programu Pierwszego Polskiego Radia.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Alijew żąda rekompensaty od rządu Armenii za zniszczenia w Karabachu

wt. lis 17 , 2020
Prezydent Azerbejdżanu Ilham Alijew zapowiedział, że będzie dochodził w sądach międzynarodowych rekompensat za zniszczoną infrastrukturę i mienie na terytorium Nagornego Karabachu. Alijew zapowiedział to podczas wizyty na terytoriach, które w wyniku niedawno podpisanego porozumienia pokojowego przeszły pod kontrolę Azerbejdżanu. W opinii Alijewa w mieście Dżyrakan (Cəbrayıl) w kontrolowanej przez Azerbejdżan części […]