Amerykański niszczyciel rakietowy wszedł na Morze Czarne

Niszczyciel rakietowy Arleigh Burke amerykańskiej marynarki wojennej wszedł do Morza Czarnego.

Okręt, wraz z sojusznikami i partnerami NATO, zapewni bezpieczeństwo w regionie, jak informuje służba prasowa Marynarki Wojennej USA.

„Niszczyciel rakietowy Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych Arleigh Burke (DDG 51) wszedł na Morze Czarne w ramach zaplanowanego patrolu” – czytamy w oświadczeniu.

USS Arleigh Burke (DDG-51) to pierwszy niszczyciel typu  Arleigh Burke. Okręt jest w stanie wykonywać różnorodne zadania dzięki potężnej i zrównoważonej broni, kontrolowanej przez pojedynczy system Aegis.

Jest częścią 2. Eskadry Niszczycieli i lotniskowca uderzeniowego „Theodore Roosevelt”.

Szósta Flota poinformowała, że ​​statek wraz z sojusznikami i partnerami NATO w regionie zapewni „bezpieczeństwo i stabilność” na szlaku wodnym na Morzu Czarnym.

„Teraz, bardziej niż kiedykolwiek, mocno popieramy naszych sojuszników i partnerów z NATO w regionie Morza Czarnego” – powiedział dowódca Arleigh Burke Patrick Chapman.

Obecnie na Morzu Czarnym znajdują się trzy amerykańskie statki. Na początku tego miesiąca Mount Whitney, okręt flagowy Szóstej Floty USA, niszczyciel rakietowy Porter i statek dostawczy John Lentall, przeprowadzili manewry z okrętami rumuńskimi, bułgarskimi, gruzińskimi, tureckimi i ukraińskimi.

Źródło: УП

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Putin chce karać antyszczepionkowców. Zatrzymano już 30 osób

sob. lis 27 , 2021
Rosja zmaga się z ogromną falą zakażeń COVID-19. Władze winią za to antyszczepionkowców. Jak podaje Reuters, zatrzymano już pierwsze osoby w tej sprawie. Rak podaje agencja Reuters, Władimir Putin zapowiedział, że rosyjskie władze zamierzają podjąć walkę z antyszczepionkowcami, by chronić pozostałych, zaszczepionych obywateli. To dość istotna sprawa, ponieważ Rosja zmaga […]