Ambasador USA w Moskwie wezwany do rosyjskiego MSZ. Powodem „ingerencja w wybory”?

1

Ambasador USA w Rosji John Sullivan został wezwany w piątek do rosyjskiego MSZ. Szef amerykańskiej dyplomacji w Moskwie spędził w gmachu około 20 minut. Nie odpowiedział na pytania dziennikarzy o przyczyny jego wezwania.

„10 września ambasador USA w Moskwie J. Sullivan został wezwany do rosyjskiego MSZ na spotkanie z wiceministrem spraw zagranicznych Federacji Rosyjskiej Siergiejem Riabkowem” – czytamy w komunikacie rosyjskiego resortu dyplomacji.

„W trakcie rozmowy podkreślono, że strona rosyjska dysponuje niezbitymi dowodami na łamanie rosyjskiego ustawodawstwa przez amerykańskich 'gigantów cyfrowych’ w kontekście przygotowania i przeprowadzenia wyborów do Dumy Państwowej Zgromadzenia Federalnego Federacji Rosyjskiej. W związku z tym stwierdzono, że ingerencja w sprawy wewnętrzne naszego kraju jest kategorycznie niedopuszczalna” – wyjaśnia MSZ Rosji.

Chodzi o projekt Aleksieja Nawalnego i jego aplikację umożliwiająca „inteligentne głosowanie”. Aplikacja dostępna jest w sklepach Apple i Google.

Źródło: MSZ Rosji

Zdjęcie: Flickr.com / Ana Paula Hirama

One thought on “Ambasador USA w Moskwie wezwany do rosyjskiego MSZ. Powodem „ingerencja w wybory”?

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Spotkanie prezydenta Ukrainy z szefem MKOl

pon. wrz 13 , 2021
W weekend w Kijowie doszło do spotkania Wołodymyra Zełenskiego z przewodniczącym Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego Thomasem Bachem. Podczas spotkania w Kijowie prezydent Ukrainy pogratulował przewodniczącemu Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego niezwykle bezpiecznego i udanego przeprowadzenia igrzysk olimpijskich w Tokio.  Rozmówcy zwrócili uwagę na znakomite wyniki ukraińskich sportowców. Wołodymyr Zełenski podziękował Thomasowi Bachowi za […]