Zwrot ws. Nawalnego. Opozycjonista trafił do szpitala

2

Według informacji podanych przez BBC Aleksiej Nawalny, który odsiaduje wyrok w kolonii karnej w Pokrowie, ma trafić do więziennego szpitala.

W ciągu ostatnich kilku dni stan zdrowia Aleksieja Nawalnego znacznie się pogorszył. Rosyjski opozycjonista na początku narzekał na ból pleców, a potem poinformował, że traci czucie w jednej z nóg.

Jego prawnicy oraz sam Nawalny naciskali na administrację więzienia, żeby poddać go leczeniu, ale te odmówiły. W ramach protestu opozycjonista rozpoczął więc strajk głodowy, który pogorszył mu wyniki.

44-latek może bowiem zmagać się z problemami z sercem i początkami niewydolności nerek. Dalsze wystawianie organizmu na tak ekstremalne wyzwania mogło prowadzić nawet do śmierci Nawalnego.

– Wyniki testów wskazują na wysoki poziom potasu, co naraża go na ryzyko zatrzymania krążenia – wskazał jeden z lekarzy opozycjonisty.

Na szczęście jak podaje BBC, Aleksiej Nawalny miał zostać w końcu przenoszony do szpitala dla osadzonych. Opozycjonista miał zostać zbadany oraz przyjął witaminy.

Źródło: BBC

Zdjęcie. Instagram Aleksieja Nawalnego

2 thoughts on “Zwrot ws. Nawalnego. Opozycjonista trafił do szpitala

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Ostra odpowiedź Rosji na wydalenie z Czech jej dyplomatów

pon. kwiecień 19 , 2021
W odpowiedzi na wydalenie przez Czechy 18 rosyjskich dyplomatów, MSZ Rosji zapowiedziało „działania odwetowe”. „Władze czeskie podjęły bezprecedensową decyzję o wydaleniu 18 pracowników ambasady rosyjskiej pod bezpodstawnym i naciąganym pretekstem zaangażowania rosyjskich służb specjalnych w eksplozję w 2014 roku na składach wojskowych we wsi Vrtebice” – napisało rosyjskie MSZ w oświadczeniu. Zdaniem […]