Aleksiej Nawalny ogłosił głódówkę

Przebywający w więzieniu opozycjonista Aleksiej Nawalny ogłosił głodówkę. Taka informacja znalazła się na Instagramie polityka.

Nawalny domaga się dopuszczenia do niego lekarza i zaopatrzenia go w niezbędne lekarstwa. Jak pisaliśmy niedawno, stan Nawalnego znacznie się pogorszył, uskarża się na problemy z nogą i praktycznie nie może wstawać.

Czytaj również: Nawalny opisał swój stan zdrowia. Wyjawił, przed czym ostrzegał go Chodorkowski

Nawalny znajduje się obecnie w kolonii karnej w okręgu Władimirskim, niedaleko Moskwy. W swoich ostatnich przekazanych komunikatach uskarżał się na ból pleców, a także opisał, że traci czucie w nogach, nie tylko prawej jak dotychczas, ale również lewej.

Jak informowali obrońcy polityka, podczas badań w państwowym szpitalu nie postawiono żadnej diagnozy jego stanu zdrowia. Sam Nawalny w żartobliwy sposób stwierdził, że lekarza do niego nie dopuszczono, za to ogranicza mu się sen.

„W miejsce pomocy medycznej, torturuje się mnie ograniczaniem snu (budzą mnie 8 razy w ciągu nocy) i administracja namówiła zeków-aktywistów (AKA „kozły”) do zastraszenia zwykłych skazanych, aby ci nie sprzątali wokół mojego łóżka. Mówią mi „Liosza, wybacz, ale my się boimy. To jest okręg władimirski. Życie skazanego jest warte mniej niż paczka papierosów„. Cóż w takim razie robić? Ogłosiłem głódówkę z żądaniem przestrzegania prawa i dopuszczenia do mnie zaproszonego lekarza. Tak więc leżę głodny, ale na razie z dwiema nogami” – napisano w poście na Instagramie.

Fot. Instagram Aleksieja Nawalnego

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Rosja ściąga wojska pod granicę z Ukrainą. Jest komentarz Pieskowa.

czw Kwi 1 , 2021
Głównodowodzący Sił Zbrojnych Ukrainy, generał-pułkownik Rusłan Chomczak poinformował podczas wystąpienia w Radzie Najwyższej o koncentracji sił rosyjskich przy granicy kraju. W ramach przygotowań do manewrów „Zapad 2021” Rosja relokuje swoje siły pod granice z Ukrainą. Zwiększyła się liczebność wojsk w okręgach briańskim i woroneżskim, a także na terytorium okupowanego Krymu. […]
Chomczak siły rosyjskie u granic Ukrainy