Łukaszenka chce mieć swoją szczepionkę przeciwko covid-19

W piątek doszło do spotkania prezydenta Białorusi Aleksandra Łukaszenki z ministrem zdrowia Dmitrijem Pinewiczem. Głównym tematem ich rozmów było stworzenie białoruskiej szczepionki przeciwko covid-19.

Szczepionka narodowa jest sprawą honoru dla Gusakowa (szefa Narodowej Akademii Nauk -red.) i Pinewicza, Ministerstwa Zdrowia i Narodowej Akademii Nauk, aby stworzyć najlepszą szczepionkę w jak najkrótszym czasie – powiedział po spotkaniu z szefem resortu zdrowia Aleksandr Łukaszenka.

Czytaj również: Łukaszenka przedstawił szczegóły spotkania z Putinem

– Dlaczego najlepszą – ponieważ mamy już wiedzę na ten temat. Rosjanie, Europejczycy i Chińczycy, Hindusi. Wielu już produkuje te szczepionki. Już coś wiemy, nie robimy tego w ciemno – dodał Łukaszenka. Jego zdaniem Białoruś powinna wyprodukować swoją szczepionkę w przyszłym roku i zaszczepić prawie całą swoją populację – nawet 60 proc. w pierwszym etapie.

– Musimy mieć jej jak najwięcej. A zakupione szczepionki też wyprodukujemy przy użyciu rosyjskich technologii. Ludzie chcą dostać szczepionkę, to ją dostaną. Ktoś chce szczepionkę z innych krajów, więc ją kupmy – zapowiedział białoruski prezydent.

Źródło: „Nasza Niwa

Zdjęcie: Okras, CC BY-SA 4.0 https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0, via Wikimedia Commons

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Kuriozalny wpis MSZ Białorusi. Proponuje USA podział Alaski i nie tylko

pt. mar 26 , 2021
Białoruski resort dyplomacji mocno poruszyły gratulacje, które ambasada Stanów Zjednoczonych złożyła Białorusinom 25 marca z okazji Dnia Wolności. W odpowiedzi MSZ zamieścił na Facebooku wpis, który aż trudno uwierzyć, że pisali dyplomaci. „Obecnie tysiące Białorusinów w różnym wieku publicznie domaga się prawa do decydowania o losach swojego kraju. Wiele osób płaci […]
%d bloggers like this: