Wzrosła liczba rannych po powodzi na Krymie

Według lokalnych służb ratunkowych do 49 wzrosła liczba rannych po powodziach, które nawiedziły Półwysep Krymski w ubiegłym tygodniu.

– Czterdzieści dziewięć osób zostało rannych w wyniku powodzi na Krymie. Większość doznała drobnych obrażeń – poinformowała w poniedziałek Janina Pawlenko, szefowa administracji w Jałcie podaje Rosja-24. 

– Niestety jedna osoba zmarła – dodała Pavlenko.

Władze przyjęły już 143 wnioski o pomoc w związku z utratą lub ciężkim uszkodzeniem mienia. Miasto otrzymało na ten cel środki z budżetu regionalnego.

Przypomnijmy, że to ulewne deszcze, które spadły z 16 na 17 czerwca, wywołały powódź na Krymie. Na całym obszarze wprowadzono stan wyjątkowy. Regionalny wydział Ministerstwa Sytuacji Nadzwyczajnych poinformował, że tego samego dnia wydano ostrzeżenie przed burzami i ulewnymi deszczami.

Szefowa krymskiego centrum hydrometeorologicznego, Tatiana Lubieckaja powiedziała, że w Kerczu spadło 82 mm deszczu, w Biełogorsku 88 mm, w rejonie Cieśniny Kerczeńskiej 73 mm, w Mysovoe 43 mm, a w Symferopolu 28 mm.

Źródło: Rosja-24

Zdjęcie: Zrzut ekranu z YouTube.com / NDNews Weather

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

MSZ: Posiedzenie Rady ds. Zagranicznych (FAC) (komunikat)

wt. cze 22 , 2021
Zaangażowanie UE na Białorusi i w Iraku oraz relacje z państwami Ameryki Łacińskiej i Karaibów były głównymi punktami poniedziałkowego posiedzenia Rady do Spraw Zagranicznych w Luksemburgu. Ministrowie spotkali się ze Swiatłaną Cichanouską oraz ministrem spraw zagranicznych Iraku Fuadem Mohammedem Husseinem. Istotnymi elementami rozmów w ramach spraw bieżących i różnych były […]
%d bloggers like this: