Ponad 200 osób złożyło wnioski o odszkodowanie po katastrofie Boeinga MH17 w Ukrainie

Według ustaleń agencji TASS już 290 osób złożyło wnioski o odszkodowanie za szkody poniesione podczas rozpatrywanej w Holandii sprawy karnej w związku z katastrofą holenderskiego Boeinga lot MH17 na terytorium Ukrainy.

Informacja na ten temat padła w czwartek na rozprawie wstępnej w trwającym od dawna postępowaniu sądowym przeciwko trzem Rosjanom i Ukraińcowi, oskarżonym o udział w zestrzeleniu lotu MH17 Amsterdam-Kuala Lumpur 17 lipca 2014 r.

Wszystkie 298 osób na pokładzie Boeinga 777 zostali zabici. Żaden z podejrzanych nie stawił się w sądzie i sprawa toczy się pod ich nieobecność.

– Żadne odszkodowanie nie jest w stanie zrekompensować strat poniesionych przez krewnych. To powiedziawszy, odszkodowanie może dać poczucie uznania, jeśli chodzi o szkody moralne, a także może oferować pewne poczucie sprawiedliwości – powiedziała sędziom adwokat Arlette Schijns, która reprezentuje krewnych ofiar lotu MH17.

Poinformowała także, że ​​około 290 krewnych chce wioski o odszkodowanie za poniesione w procesie szkody.

Prawniczka wskazała, że zgodnie z prawem cywilnym Ukrainy poszkodowani mogą dochodzić odszkodowania za krzywdę moralną i materialną, jednak w ramach tego procesu postanowiono dochodzić odszkodowania tylko za krzywdę moralną. 

– Postanowiliśmy podzielić krewnych na trzy kategorie w zależności od stopnia ich bliskości z ofiarami – powiedziała.

Maksymalna kwota odszkodowania zdaniem prawników powinna wynosić ok. 50 tysięcy euro na osobę.

Źródło: TASS

Zdjęcie: Zrzut ekranu z YouTube.com / VICE News

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Prezydent Mołdawii chce rozwiązać parlament. Szykują się więc przedterminowe wybory

pt. kw. 16 , 2021
– Przedterminowe wybory muszą zostać zorganizowane jak najszybciej – powiedziała w czwartek prezydent Mołdawii, Maia Sandu, która zapowiedziała, że w najbliższym czasie podpisze dekret rozwiązujący dotychczasowy parlament. – Wkrótce podpiszę dekret rozwiązujący parlament i zarządzający przedterminowe wybory. (…)Przedterminowe wybory powinny zostać zorganizowane jak najszybciej, ale należy wziąć pod uwagę sytuację […]